Ve dnech 9.-10. září hostila tělocvična ZŠ Vinoř turnaj GPA kategorie U17. Prosečtí hráči se v něm radovali ze tří medailí – stříbro vybojovali Kryštof Coufal a Filip Titěra v deblu, Filip přidal ještě bronzovou medaili v singlu a stejný kov uhrál také Petr Bříza v mixu s Erikou Osičkovou.

Výsledky online

Do turnaje zasáhli vedle zmíněné trojice ještě Veronika Flusserová a Gabriela Frühaufová, hráče v turnaji koučoval Tomáš Krajča.

V mixu Gabča s Dinhem z Astry uhrála kolo po velké bitvě s párem Ježek-Königová. Na Rašku a Wojewodovou už nestačili, ale pocit ze hry byl po letní přípravě pozitivní. Filip při neúčasti Ami Maixnerové spojil síly s Luckou Šuhajovou, jako turnajové jedničky došli do čtvrtfinále, v něm prohráli s Lukášem Patzákem a Sarah Grednerovou.

Nejlépe si vedl Petr s Erikou, kteří v sobotu porazili postupně tři soupeře včetně Rašky a Wojewodové, avšak v nedělním programu nestačili na jednoznačné vítěze Michaela Havlíčka a Nelu Fliglovou. Medailový výsledek je ale může těšit, v krátké době je to druhý bronz pro tento pár.

V singlu Veva prohrála už svůj první zápas. Gabča předvedla o třídu lepší výkon než v Mirně a porazila Adélu Vrzáčkovou, vypadla pak mezi 16 s Evou Fišerovou. Mezi kluky Petr podlehl ve třech setech Jakubu Raškovi. Kryštof prošel do čtvrtfinále, ale skvěle hrající Michael Havlíček mu nedal šanci. Výborné singlové výkony předvedl v sobotu Filip, který porazil Tadeáše Holce, Petra Martince i Kryštofa Klímu. V nedělním semifinále i jeho zastavil později vítězný Havlíček.

Jako noc a den byly výkony holek v deblu. Nejprve vymodlené vítězství nad dvojicí Fenclová-Vicendová na tři sety. A následně moc pěkný zápas proti Nele Fliglové a Elišce Mikešové – výkon, na kterém se dá stavět do budoucna.

Kryštof s Filipem plnili roli nasazených dvojek, ale vůbec to neměli lehké. V prvním kole si poradili s mosteckým párem Klokan-Wasylkow. Následně velmi rezolutně přehráli olomoucké borce Rybu a Valáška. V semifinále lépe kontrolovali hru proti dvojici Patzák-Martinec. Finále bylo pěkným a vyrovnaným soubojem reprezentačních dvojic U17, o kousek lepší byli Vojta Strejček a Kryštof Klíma (17:21 a 21:23).

Díky všem za snahu a předvedené výkony, na letní přípravu navážeme důslednou prací v dalších měsících, aby forma pro blížící se týmové i individuální šampionáty byla co nejlepší.