V posledním víkendu před začátkem školního roku ve dnech 1.-3. září hostila Mirna turnaj evropského okruhu U17 a blízký Mokronog pak turnaj mládeže kategorií U11-U15. Na obou měli své zastoupení i prosečtí, do turnaje U17 zasáhli Klára Gerbelová, Gabriela Frühaufová, Petr Bříza, Filip Titěra a Lukáš Thor, do turnaje U13 pak Kristýna Gerbelová. Ve společné výpravě s Astrou Praha pod vedením trenérů Markéty Osičkové a Tomáše Krajči.

Výsledky turnaje U17

Jen kousek pod vrcholem se v turnaji U17 zastavil Lukáš Thor, který v deblu hrál se slovenským spoluhráčem Andrejem Suchým. Ve finále odešli poraženi párem Klíma-Strejček. Ve stejné disciplíně si vybojoval medaili také Filip, který hrál s Adamem Srncem a podlehli právě dvojici Suchý-Thor v semifinále.

Medailový úspěch si připsal také Petr v mixu s Erikou Osičkovou, když se po dobrých výkonech dostali do semifinále a v něm bojovali proti páru Srnec-Turoňová.

K medailovým výsledkům se přidala i řada hezkých zápasů, třeba Petra s Petrem Martincem v deblu, kteří bohužel neproměnili vedení 20:18 ve třetím setu čtvrtfinále.

Výsledky turnaje U13

Kristýna hrála kategorii U13, kde získala hned dva cenné kovy. V singlu bronz, když v napínavém semifinále těsně v koncovce prohrála s domácí hráčkou Horvat. V deblu hrála společně s Martinou Czajovou a dostala se dokonce až do finále, které ovlivnilo zranění spoluhráčky. Nakonec tedy holky zápas musely skrečovat a spokojit se se stříbrnými medailemi.

Turnaje v Mirně a Mokronogu byly tentokrát méně obsazeny po ME U17 hráči z evropské špičky. Přesto si vážíme výsledků našich hráčů. Tentokrát je pak třeba ještě dát výtku organizačnímu týmu, který natáhl nedělní finálový program až bezmála do 18. hodiny, návrat domů po půlnoci tedy nebyl nic „extra“ pro děti, které vstávaly ráno pro první školní den (často i v nových školách). Snad to příště bude lepší 😉