DSC_0818První prázdninový víkend 30. června – 1. července; poslední turnaj první poloviny roku; GPB U15 v Pardubicích. Naši hráči získali kompletní medailovou sbírku díky zlatu Adama v singlu, stříbrné medaili v deblu a bronzu Verči s Natálkou ve čtyřhře dívek. Ve zvláštním „letním“ turnaji prosecké hráče vedli trenéři Vašek Palán a Tomáš Krajča.

Výsledky: tournamentsoftware

Početná výprava jedenácti hráčů se ve východočeském městě badmintonu neztratila. Dobré výkony a přístup řady našich žáků je příslibem pro podzimní část sezóny. V turnaji startovali: Verča Tvrdíková, Natka Pávová, Natka Stará, Kája Nachtmanová, Gabča Kuptíková, Jana Flusserová, Ivča Treperová, Adam Šulc, Tomáš Orlík, Petr Krejčí a Pepa Rákosník.

V mixu jsme na medaili nedosáhli, což bude mrzet hlavně Káju s Adamem. Ti byli nasazení jako trojky, ale ve čtvrtfinále podlehli po třech setech Rázlovi s Kozempelovou. Ostatní se dostali nejdál do třetího kola. Tomáš a Naty v něm podlehli Maňáskovi a Soukupové, na které ale určitě měli, Verča a Petr prohráli s Rázlem a Kozempelovou, Pepa a Naty nestačili na Jelínka s Kortusovou, Jana s domácím Havlíčkem pak na Vojtěcha a Ševčíkovou.

Lepší už to bylo ve dvouhrách. I když bez medaile, vyzdvihnout zaslouží některé výkony dívek. Natka prošla až do čtvrtfinále a vydřela cennou výhru s vyhecovanou Luckou Krulovou. Verča sehrála moc pěkné tři sety s Martinou Ševčíkovou a k výhře jí scházel jen kousek. Jana uhrála kolo, Gábina zase zvládla třísetový zápas o pořadí.

Mezi kluky měl Adam tak trochu povinnost turnaj vyhrát. To se mu i podařilo, i když někteří soupeři mu dali zabrat – platilo to už pro Tomáše ve druhém kole, škoda, že musel hrát zrovna proti Adamovi. Dál Adam zdolal Běhounka, Vojtěcha, Maňáska a ve finále ve třech setech také Dana Dvořáka.

V klučičím deblu spolu s Pájou Maňáskem prošli do finále, v něm však po třech setech prohráli s dvojicí Rázl-Dvořák. Další naše debly už tak nezářily a mají co ve svém párovém pojetí zlepšovat.

Ne zrovna milý byl los ve čtyřhře dívek, když hned v prvním zápase šly proti sobě Verča+Naty a Nachtmi s Tinkou Kozempelovou. Ve dvou vyrovnaných setech vyhrály V+N a nastartovaly se tak až k zisku bronzových medailí. Pěkný výsledek, jen tak dál! Krom toho byla potěšující i deblová výhra Ivči s Kačkou Koliášovou, takže v konkurenci o dva roky starších hráček Ivča neodjížděla bez vyhraného zápasu.

Do budoucna nevhodný „prázdninový“ termín turnaje se, doufejme, v kalendáři pro rok 2019 alespoň trochu posune. Takto naši museli hrát badminton ještě v období, kdy už bychom po nich chtěli dát raketu „z ruky“ a zase přímo z turnaje jsme se sjížděli na kondiční soustředění. Zvládli jsme to ale se ctí a věřme, že na podzim budeme ještě o mnoho lepší.