gpbmost_17Hala Super Stars Most hostila o víkendu 9.-10. dubna celostátní turnaj GPB kategorie U17. Z proseckých se pod vedením trenéra Tomáše Krajči zúčastnili Vašek Podivín a Šárka Vlášková. A dobře si vedli zejména v párových disciplínách: Vašek v deblu kluků obsadil smolně třetí místo, Šárka se dostala v deblu holek dokonce až do finále, kde se po třech setech musela smířit se stříbrnou medailí.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

V mixu Šárka spolu s Vaškem v prvním kole vyřadili po jednoznačném průběhu dvojici Filip Pavlíček-Nicole Hlušičková 21:11 a 21:12. Pak narazili na turnajové jedničky Martina Štětinu a Petru Janošovou. V prvním setu je zaskočili aktivní a dobrou hrou – 21:14. V dalších dvou se ale soupeři zlepšili a obranná hra v kombinaci s horším pohybem znamenala porážku 16:21 a 13:21.

Ve dvouhře kluků Vašek hodně bojoval s měsíční nerozehraností a vlastní hlavou. V prvním kole proti Vojtěchu Dvořákovi to s ním vypadalo už hodně zle – po prohraném setu 14:21 prohrával i ve druhé sadě. Dokázal ale zvednout hlavu a zápas otočit výsledkem 21:15 a 21:18. V dalším kole už bohužel nestačil na rychleji a přesněji hrajícího Matěje Ehma poměrem 7:21 a 12:21.

Stejný výsledek jako Vašek uhrála v singlu také Šárka. Po výhře 21:11 a 21:14 nad Adélou Srbovou podlehla ve druhém kole nasazené Rozálii Bártové 12:21 a 13:21, když soupeřka hrála rychleji a agresivněji.

To nejlepší oba naši hráči předvedli ve čtyřhrách. Vašek hrál s českokrumlovským Tomášem Švejdou. V prvním kole si poradili s mosteckou dvojicí Jakub Cach-Michael Macků 21:12 a 21:18. Rychlý a herně nepříjemný pár Filip Marek-Ondřej Šilhan ve druhém kole přehráli 21:17 a 21:12. V sobotu večer se tak mohli těšit na semifinále proti Matěji Ehmovi a Tomáši Hynkovi. Ve vyrovnaném zápase rozhodovaly maličkosti, bohužel nakonec v neprospěch naší dvojice. Ta bude přemýšlet hlavně o kvalitě podání a příjmu. Po výsledku 21:18 19:21 a 25:27 (!) tak Vašek získal v turnaji 3. místo.

Šárka spojila síly s Barčou Otáhalovou ze Židlochovic a turnaj si pod heslem „konečně hraju debla“ perfektně užila. Byla motivovaná, vnímavá a hrála své aktuální maximum. V prvním kole holky vyřadily pár BKV Plzeň Anetu Krupičkovou a Martinu Šmídovou 21:8 a 21:2. Ve druhém už to bylo těžší, ale běhavé mladé hráčky Emu Staňkovou a Scharleen Tallulah van Coppenolle porazily 21:16 a 21:13. A zadařilo se i ve večerním semifinále, když Petra Janošová a Adéla Srbová odešly poraženy výsledkem 21:18 a 21:9.

Šárka s Bárou se během turnaje dobře sehrály a ačkoliv byly v nedělním finále jasnými outsidery, dokázaly turnajovým jedničkám Lucii Krpatové a Nele Němcové hodně zatopit. Kombinace Šárčiny takticky vedené rozehrávky a Báry dosahu a přehledu ve hře fungovala velmi dobře. Po první sadě 11:21 pomohla změna taktiky a důsledné dodržování rozehrávky vyhrát druhý set 21:18. I třetí holky začaly dobře, jenže do přestávky po kratší nekoncentraci ztratily nadějné pětibodové vedení. Pak odskočily soupeřky, ale v závěru daly Báře se Šárkou dvěma nepovedenými příjmy šanci dotáhnout. Bohužel, od stavu 18:19 už zase bodovaly jen Nela s Lucií.

Šárka si z turnaje odvezla pěkné druhé místo, s kterým byla i po nešťastném průběhu turnaje nakonec jistě spokojena. Jako bonus pak motivaci do další přípravy a dobrý pocit ze čtyřhry se šikovnou a fajn spoluhráčkou 😉