u15hamrV neděli 8. února se na Hamru v Braníku konalo třetí GPC kategorie U15. Z našich hráčů se pod vedením trenérů Diany Pražákové, Vítka Šedi a Pavla Kubiše zúčastnili Šárka Vlášková, Kačka Houšková, Kačka Krejčová, Klára Viktorinová, Alena Tylšová, Vašek Podivín, Vašek Palán, Vašek Obhlídal, Dan Kubiš, Dan Zelinka, Ondra Dlouhý, Marek Schumpeter, Michal Nesvačil a Adam Šulc.

Početné výpravě se podařilo získat hned několik úspěchů. Vašek Podivín si vybojoval vytoužený postup ve dvouhře, zatímco Vašek Palán se svými partnery na debla a na mixa ovládl obě párové disciplíny a doplnil tak svůj přímý postup. Škoda jen, že kluky tentokrát nedoplnila ještě některá z dívek.

Zatím si můžete prohlédnout tradičně pěkné fotografie Markéty Viktorinové.

Ke stažení: kompletní výsledky

V mixu se hrálo prosecké semifinále

VAŠEK A ŠÁRKA získali v mixu bronzové medaile

VAŠEK A ŠÁRKA získali v mixu bronzové medaile

Úvod turnaje obstarala jako obvykle smíšená čtyřhra. Hned první kolo se stalo osudné Danovi s Radkou Šilhavou, když podlehli dvojici z Astry Malý-Šeblová ve dvou celkem těsných setech. Podobně Vašek O s Kačkou prohráli s nasazenými Kulíškem a Kobylákovou, a také Adam s Klárou prohráli své první kolo proti Forejtovi a Melíškové. Dan Z s Patrikou Klailovou měli hodně těžký los, nestačili na nasazené dvojky Seberu a Antošovou. Pěkný výsledek uhráli Marek s Alenou, když po výhře nad Vnoučkem a Javůrkovou postoupili do čtvrtfinále. V něm je vyzvali Vašek Pod. se Šárkou, kteří předtím na tři sety vyřadili Slavíka a Mikelovou. Vašek a Šárka podle očekávání prošli až do semifinále, kde došlo na další prosecký souboj, tentokrát proti nasazené dvojici číslo 1 – Vaškovi Pal. a Valentině Sonnkové. Ti se do boje o medaile dostali přes páry Čermák-Horká a Malý-Šeblová.

Semifinále bylo relativně jednoznačnou záležitostí pro dvojici V+V, tedy Vašek a Valentina, kteří je zvládli poměrem 21:11 a 21:12. Ve finále pak zaváhali a ztratili první set s Kulíškem a Kobylákovou 22:24. Další dva už ale vyhráli 21:9 a 21:15, čímž si zajistili zlaté medaile a postup na GPA do Orlové.

Dvouhry přinesly postup Vaškovi Podivínovi

Ve dvouhrách se nám dařilo střídavě – holky tentokrát na postup nedosáhly. Alena vypadla hned v prvním kole s turnajovou jedničkou Sonnkovou, Klára zase nestačila na favoritku z Astry Kobylákovou. Proti sobě v zápase o pořadí pak zvítězila ve dvou vyrovnaných setech Klára. Kačka Krejčová vyhrála první kolo nad Javůrkovou, ale na Kobylákovou mezi osmi nejlepšími také nenašla recept. Zklamání pak zažila naše dvě hlavní želízka v ohni – Kačka Houšková sice nejprve přehrála Horkou, ale pak po třech setech padla s Hřebíkovou. A Šárka, nasazená jako turnajová dvojka, sice v prvním kole vyřadila Šindelářovou, pak ale podlehla pozdější vítězce Mikelové ve dvou setech.

MAREK si zahrál ve druhém kole proti Vaškovi

MAREK si zahrál ve druhém kole proti Vaškovi

Mezi kluky se nám dařilo o dost lépe a prakticky každý dokázal vyhrát alespoň jeden zápas. Adam byl díky žebříčkovému postavení nasazený, díky těsné výhře nad Vojtou Bízkem se dostal do čtvrtfinále. V něm už podlehl Davidu Wallerovi, ale uhrál hezkých 13 a 16 bodů. Marek zvítězil v prvním kole nad Veselým, ve druhém ho čekal oddílový souboj s Vaškem Podivínem, na kterého nestačil. Ondra také patřil v turnaji k nasazeným, ale pomohlo mu to jen v prvním kole, kde jasně přehrál Pěnkavu. Pak bohužel v souboji o postup mezi osm nejlepších podlehl Panochovi.

Dan Kubiš si v prvním kole poradil ve dvou vyrovnaných setech s Tomanem, pak prohrál s Vítkem Kulíškem, ale 12 a 16 bodů bylo slušným výsledkem. Dan Zelinka na Kulíška narazil už ve svém prvním kole, nasazení tak pro něj žádnou velkou výhodu neznamenalo. Alespoň tedy v duelu o pořadí na tři sety porazil Radonského. Michal na svém prvním turnaji v barvách našeho klubu v prvním kole podlehl Pokornému, ale o pořadí se mu podařilo na tři sety přehrát Veselého. Vašek O si v prvním kole poradil s Fürstem, pak podlehl turnajové dvojce Seberovi.

Vašek Podivín po výhře nad Markem pokračoval třísetovou výhrou nad Tomášem Panochou, a posléze v rozhodujícím zápase o postup dokázal porazit velkého rivala Davida Wallera 21:18 11:21 a 21:14. Zasloužený postup na GPA do Orlové ještě vylepšila skreč finále od Vojty Sebery, takže se Vašek mohl radovat z prvního místa.

Čtyřhry přinesly postup Vaškovi s Vítkem

VAŠKOVÉ v deblu obsadili hezké třetí místo

VAŠKOVÉ v deblu obsadili hezké třetí místo

Ve čtyřhrách se tentokrát vůbec nedařilo našim holkám, které si nedokázaly připsat ani jedno vítězství. Kačka s Klárou vypadly v předkole s dvojicí Mikelová-Klailová, stejný pár posléze porazil i Alenu, která startovala s Monikou Javůrkovou z Arionu. Šárka s Kačkou pak vyzvaly turnajové dvojky Hřebíkovou a Antošovou, bohužel po třísetovém boji odešly poraženy výsledkem 13:21 22:20 a 17:21.

Mezi kluky uhráli jedno kolo „malí, ale šikovní“ Adam s Markem, po výhře nad Vnoučkem a Pěnkavou podlehli dvojici Malý-Waller. Podobně Dan Kubiš s Ondrou porazili v prvním kole Pokorného a Málka, ve druhém podlehli Vaškům Podivínovi a Obhlídalovi. Ti jako nasazení došli do semifinále, ale v něm nestačili na Malého a Wallera. Dan Zelí s Vojtou Bízkem byli také nasazeni, v prvním kole si poradili s Kottem a Radonským, ve čtvrtfinále však podlehli páru Panocha-Slavík.

Vítězi celého turnaje se stali Vašek Palán s Vítkem Kulíškem, když si postupně poradili s páry Forejt-Fürst, Panocha-Slavík a ve finále udolali výsledkem 21:18 18:21 a 21:17 i Viktora Malého a Davida Wallera. Vašek tak k mixovému postupu přidal i ten deblový a v Orlové si zahraje všechny tři disciplíny.