Poslední předvánoční turnaj proběhl v neděli 19. prosince na Hamru. Tak trochu komorního GPC kategorie U17 se z našich zúčastnili Honzové Řasa a Vorlík, Kuba Klubal, Tomáš Svoboda, Robert Chalupecký, Matěj Šeďa, Kája Krajčová a Jitka Benešová. Pod vedením trenérů Vítka Šedi a Tomáše Krajči se podařilo dosáhnout na řadu medailových umístění. Začali to Honza s Jitkou třetím místem v mixu, Honza a Kuba na bronz dosáhli i v singlu, stejné umístění zaznamenali Kuba s Tomášem a Kája s Jitkou v deblu – no a Honzové společně byli dokonce v deblu druzí.

Ke stažení: kompletní výsledky

Protože bylo málo dívek, zahráli si z našich mixa pouze Honzové. Honza V. s Jitkou si sami zbytečně zkomplikovali vyhraný zápas, ale nakonec dokázali obrátit tři sety s dvojicí Ulrych-Dušková na svou stranu. Kája s Honzou vyfasovali do prvního kola pár Waller-Zychová a podlehli mu ve dvou setech. Titíž soupeři čekali v semifinále i na náš druhý pár – Honza s Jitkou si vedli dobře, ale vinou některých chyb a možná i zbytečného respektu také vypadli.

Ve dvouhře dívek se naše hráčky loučily se soutěží už v prvním kole. Kája odehrála parádní první set se Zychovou, ale podlehla jí 17:21, ve druhém se probrala až po přestávce a ve strhujícím závěru už dotáhla jen na 15:20, než dala favoritka vítězný bod. Pěkné utkání a bojovný i kvalitní výkon naší hráčky proti pozdější vítězce. (Která ani o výhru nemusela bojovat, když „týmová režie“ Astry určila, že zvítězí nad Kristýnou Brunátovou.) V zápase o pořadí si Kája bez obtíží poradila s Natálkou Duškovou a potvrdila tak, že na turnaj dorazila v dobré formě a pohodě – těžký los ve všech disciplínách ji možná stál větší úspěch. Jitka se na singla zase tvářila jako na ročníkovou práci z fyziky, ale proti Lajdové odehrála hezký druhý set. Favoritce v něm jednoduchou hrou pořádně zatopila a nebýt chyb z podání a příjmu, mohlo to dopadnout i lépe než 15:21. V zápase o pořadí měla Jitka doslova „na lopatě“ Míšu Hlavatou, ale nakonec oba dobře se vyvíjející sety ztratila.

Mezi kluky se v prvním kole se soutěží loučili proti Stejskalovi zoufale nepohyblivý Robert, Tomáš, kterému ani podpora týmu nepomohla překvapit poněkud roztěkaného Brothánka, i Matěj po třísetové bitvě s Petrilakem. Honza Ř. vyfasoval do prvního kola Wallera, který byl důslednější a aresivnější, o pořadí si poradil s domácím Flegrem. Dál se dostali pouze Kuba a Honza V., oba dokázali dvakrát vyhrát. Kuba oplatil nedávnou porážku Brothánkovi, který se ke štěstí našeho hráče na začátku třetího setu rozhodl, že „to nepůjde“. Pak v moc pěkném utkání vyzval taky-leváka a asi o dvě hlavy vyššího Wallera. Zvítězil favorit, ale Kuba mu to nedal vůbec zadarmo, až jsme uvažovali, co bude na sedmnáctkovém GPA dělat 😉 Honza V. využil dobrého losu a po výhrách nad Stejskalem a vybojovaném vítězství nad Doubkem vyzval na druhé straně pavouka hlavního favorita Martina Kondra, proti zkušenějšímu soupeři ale neměl mnoho šancí. Jen začátek prvního setu byl nadějný, pak už se prosadil přece jen kvalitnější protivník.

V deblu holek se hrálo rovnou semifinále, a protože nasazení umožnilo jediný los, dostaly bohužel naše holky hlavní favoritky – Kristýnu Brunátovou a Ivanu Zychovou. Do poloviny prvního setu s nimi hrály Jitka a Kája vyrovnanou partii, ale pak začaly chybovat a soupeřky je držely mnohem více pod tlakem rychlými loby.

Mezi kluky soutěž ihned a po dost odchozeném a „odblbnutém“ zápase opustili Robert s Matějem. Kuba s Tomášem i Honzové své první zápasy vyhráli a do semifinále tak šli proti sobě. Kde jsme s Vítkem sázeli spíš na vítězství Honzů, rozpoutala se opravdu dramatická bitva. Kuba s Tomášem zabojovali, vyhráli první set a ještě do koncovky třetího šli ve vedení, nakonec ale vyhráli Honza a Honza poměrem 21:17. Finále proti Kodrovi a Wallerovi bylo bohužel docela jednoznačné, naši dělali hodně chyb a soupeři vyhráli ve dvou setech.

Pokud jde o medailové pozice, zažili jsme jedno z nejúspěšnějších sedmnáctkových GPC v sezóně. I když konkurence nebyla příliš početná, kvalita nechyběla: mezi osmi zúčastěnými dívkami nebyla žádná „slabina“, z kluků chyběla část hráčů Meteoru, ale krajské špičky na turnaji startovaly. Těšit nás mohou spíš některé vyrovnané zápasy a herní projev Kuby, Káji, a v určitých momentech i Jitky, Honzů a Tomáše. Tak pořádně potrénujte na vánočním soustředění, ať můžeme v novém roce slavit i nějaké postupy! 😉