279561245_1006173196931800_1273770873797202669_nSK Prosek Praha B pořádal v sobotu 7. května kvalifikační turnaj o západní skupinu 1. celostátní ligy. Za účasti čtyř družstev – Prosek B, Baník Most, Radotín Meteor B a Nejdek. Tři těsné výsledky 4:3, 3:4 a 3:4 znamenaly celkové druhé místo. Béčko tak zůstane pro další sezonu účastníkem 2. regionální ligy Prahy.

Výsledky: online

Tým SK Prosek Praha B vedl kapitán Miloslav Beznoska, družstvo nastoupilo ve složení Jitka Benešová, Šárka Vlášková, Ivana Treperová, Vanda Sedláčková, Tomáš Krajča, Filip Stádník, Jiří Nývlt a Marek Schumpeter.

Za organizování a pomoc s turnajem děkujeme vrchnímu rozhodčímu Vaškovi Palánovi.

Úvodní duel s Jiskrou Nejdek jsme zvládli výsledkem 4:3. Soupeři byli zdravě motivovaní a zaskočili nás kvalitou zejména v pánských čtyřhrách. Ty se posléze ukázaly jako Achillova pata celé soboty, vždyť béčko nevyhrálo ani jeden zápas mužské čtyřhry. Těsnou výhru zařídili Vanda a Tomáš body v singlu, vítězný mix Filipa s Ivčou a Šárka s Ivčou v ženském deblu.

Druhé utkání jsme sehráli s Baníkem Most. Soupeř se na nás vytáhl, snad aby nám dal pocítit naštvání z rozhodnutí STK přidělit kvalifikaci jako pořadateli Proseku a ne právě Baníku. Prohra 3:4 nás hodně mrzela i skrze nezvládnuté debly, Jirkův singl s Portem a Filipův s Pospíšilem. Body přinesly pouze dívky: Vanda v singlu proti Burdové, spolu s Ivčou v deblu a mix Kolouška s Jitkou.

Ve třetím utkání jsme tak stáli před obtížným úkolem – porazit béčko Meteoru, obhájce pozice v 1. lize, rozdílem 7:0. Při vědomí nereálnosti tohoto cíle jsme i my i soupeři pozměnili sestavy. Dopadlo to sympatickým poměrem 3:4, v němž body přinesla opět Vanda vydřenou singlovou výhrou, a Tomáš s Jirkou v pánských singlech. Myslet jsme mohli i na výhru 3:4, když Jitka a Šárka hrály vyrovnaný debl, ale postup byl reálně doopravdy daleko.

SK Prosek Praha B tak zůstane i v další sezoně ve 2. regionální lize a opět se pokusí prodrat výš skrz náročnou soutěž, její play-off a ještě kvalifikaci.

Ačkoli se některým hráčům v sobotu nedařilo dle očekávání, tým bojoval až do konce a může být hrdý na úspěšnou sezonu 2021/22. A příště ještě o ten krůček lépe 😉