dorost2Od pátku 4. 11. do neděle 6. 11. proběhla v areálu BB Arena Štěrboholy oblíbená soutěž smíšených družstev do 19 let. Celorepublikového turnaje se zúčastnilo celkem 19 týmů a náš dorostenecký výběr obsadil druhé místo, a získal tak titul vicemistrů České republiky.

Stříbrný tým SK Prosek Praha U19 pod vedením Tomáše Parkána a Václava Palána se letos skládal z hráčů: Adam Šulc, Tomáš Orlík, Petr Krejčí, Jiří Zlatník, Amélie Maixnerová, Vanda Sedláčková, Karolína Nachtmanová, Natálie Stará a Ivana Treperová.

Výsledky: online

Devatenáct týmů bylo v pátek ráno rozděleno do 4 výkonnostních tříd podle součtu žebříčkových postavení a dále rozděleno do tří skupin po 5 týmech a jedné skupiny se 4 týmy. Vzhledem k vysokému postavení našich hráčů v republikovém žebříčku jsme měli výhodnou výchozí pozici a do naší základní skupiny byly dále nalosovány týmy: MTAC Praha, BK TJ Baník Most, BK TU v Liberci a BA Plzeň.

Na úvod turnaje jsme se utkali s MTAC Praha. První duel zvládli hráči dobře poměrem 6:1 a mohli si v klidu zvyknout na herní prostředí a přidělené míče. Bod soupeři získali v prvním pánské dvouhře, když Tomáš bohužel podlehl až v koncovce třetího setu 20:22. V druhém utkání jsme narazili na BK TJ Baník Most. I zde skóre skončilo se 6 vyhranými zápasy pro nás a došlo k třísetovým bitvám ve čtyřhrách. Soupeřkám z Mostu se dařila rychlá drajvová hra, ale i přesto Ivča s Vandou dokázaly v zápase zvítězit, a Tomáš s Jirkou po prvním prohraném setu zvládli otočit zápas ve svůj prospěch. První hrací den jsme zakončili utkáním s BK TU v Liberci, a to poměrem 5:2 na zápasy. Body nám utekly opět v těsných koncovkách na první dvouhře mužů, kde nastoupil Jirka, a ve čtyřhře mužů Jirky s Tomášem.

V sobotu nás čekal poslední soupeř ve skupině, a tím byla BA Plzeň. Vítězství 6:1 pro nás znamenalo postup do odpoledního čtvrtfinále, kde jsme poměřili své síly s SKB Český Krumlov. Ani v tomto utkání jsme nezaváhali, zvítězili 5:2, postoupili mezi 4 nejlepší týmy a výkony všech našich hráčů byly stále lepší a lepší.

Nedělní semifinále pro nás znamenalo těžký souboj s TJ Sokol Klimkovice. Prvním výborným krokem v utkání byla naše správně zvolená soupiska. Petr s Ivčou podrželi tým důležitým bodem ve smíšené čtyřhře a naprosto úžasnou deblovou hrou se blýskl Adam s Petrem. Dále bodovala Vanda na první dámské dvouhře jednoznačnou převahou a spolu s Ivčou pak předvedly velmi dobrou hru v dámské čtyřhře. Pátý pod přidal Adam na druhé pánské dvouhře, ve které došlo k třísetovému zápasu. Po prohraném druhém setu se Adam dokázal pořádně namotivovat a ve třetím setu ukázal svou agresivní hru. O vítězství v turnaji se nakonec rozhodovalo mezi námi a SK Hamr Praha, týmem složeným z kvalitních hráčů, se kterými se potkáváme i v tréninku. Opět jsme se mohli odrazit od správně zvolené soupisky a první bod přinesl Adam s Ivčou ve smíšené čtyřhře. Druhý bod dokázali urvat na čtyřhře Adam s Petrem opět po vynikajícím výkonu. Všechny 4 body z dvouher šly však za soupeřem, během kterých byla nejblíže vítězství Amálka, když předvedla výborný badminton podpořený obrovskou fyzickou i psychickou zdatností. K dámské čtyřhře jsme se už nedostali a stav finálového utkání se zastavil poměrem 4:2 pro soupeře.

Chtěl bych moc pogratulovat našim hráčům ke stříbrné medaili, kterou si opravdu zaslouží. Tomáš neměl jednoduchou pozici na první pánské dvouhře, ale i tak šel vždy do zápasu motivovaně. Velmi dobrou hru předvedl v utkání s Českým Krumlovem. Jirka ve svých zápasech působil velmi koncentrovaně a klidně. Líbila se mi zejména jeho rozvaha ve čtyřhrách. Petr si zaslouží velký respekt, jak rychle se dokázal připravit na tento turnaj a dokázal přinést body v klíčových zápasech. Adam byl naším tahounem, jeho fantastická hra byla základním kamenem všech utkání a byl pro mě jednoduše nejlepším hráčem celé soutěže. Vanda podávala v každém zápase stabilní výkony a může být pyšná na to, kolik vyhraných zápasů přinesla týmu. Amálka ukázala, jak moc je silná její odvaha postavit se kterékoliv starší hráčce a musím vyzdvihnout její zvládání taktických pokynů ve hře. Ivča hrála v průběhu turnaje čím dál lépe a čtyřhry výborně zvládala jak pozičně, tak volbou úderů. Z týmového úspěchu mohou mít radost samozřejmě i další kluboví spoluhráči, kteří se podílí na vzájemné tréninkové přípravě i podpoře. Děkuji za podporu Natce, Káje a všem rodičům, kteří přišli fandit. Petrovi Piherovi a Kačce Krejčové děkuji také za pomoc jako rozhodčí.

Vašek Palán