Ve dnech 13.-15. října probíhalo ve Štěrboholech mistrovství ČR klubů – o titul soupeřila družstva do 15 let. Prosečtí žáci chtěli navázat na zlaté medaile z let 2021 a 2022. Letos z toho po skvělém finálovém boji bylo nakonec stříbro, které je ale taktéž výbornou vizitkou naší práce s mládeží.

Online výsledky

SK Prosek Praha v turnaji startoval ve složení: Štěpánka Nýdrlová, Veronika Berková, Agáta Maixnerová, Kristýna Gerbelová, Petr Bříza, Daniel Nachtman, Marek Nechvátal a Antonín Tejkl. V turnaji hráče vedli trenéři Anežka Limanovská a Tomáš Krajča.

Náš tým byl v turnaji nasazen dle soupisky jako první. V základní skupině A jsme se tak postupně utkali s družstvy SK Vitality Slezsko, SKP Kometa Brno a nakonec TJ Slovan Vesec. První utkání umožnila dát šanci všem hráčům ze širšího kádru a přesto mít klid postupu do vyřazovací části. Nad týmem Vitality jsme zvítězili 6:1, mohlo to být i s čistým štítem, kdyby byli kluci klidnější v koncovce čtyřhry; i tak super vstup do turnaje. Následovala výhra 7:0 nad týmem Komety, toto utkání bylo ve znamení souboje dvou bubnujících a fandících skupin a hráči si ho museli užít. V sobotu dopoledne jsme pak doplnili o výhru 7:0 nad týmem Vesce, kde ocenění zaslouží především otočený průběh vyrovnané čtyřhry dívek.

„Z tlustého do tenkého“ začalo jít v sobotním odpoledním čtvrtfinále play-off. V pražském derby se nám postavila TJ Astra a prosečtí stáli krok od vyřazení. Při výsledku 4:3 je potřeba vypíchnout dva body, které s klidem získal Petr v mixu s Agi a v singlu, ale pak zejména nervydrásající čtyřhru dívek (Štěpánka s Verčou vyhrály 20:22 26:24 a 21:19) a závěrečnou dvouhru, kde Agátka porazila Lucku Bednářovou 21:19 ve třetím setu. Utkání, jak se patří!

Nedělní den přinesl nejprve semifinálovou bitvu s BA Olomouc. Klid nám na začátku dal mix a opět třísetový debl dívek. Další body jistili Petr a Agátka, a tak i přes singlové porážky Marka a Verči jsme nemuseli hrát závěrečnou čtyřhru a výsledek 4:2 znamenal postup do finále.

A to bylo právě tím správným vyvrcholením celého turnaje. Počínaje dramatem a spekulacemi o tom, kam oba týmy nasadí své silné hráče. Po zveřejnění sestav v mírné výhodě náš soupeř, Rychnov nad Kněžnou. Utkání jsme ale otevřeli lépe my – dva body přinesl Petr, se Štěpánkou v mixu a s Danem v deblu. První klíčový zápas – čtyřhra dívek – bohužel po třísetovém průběhu 23:25 23:21 a 13:21 na stranu Rychnova. Avšak svůj nejlepší výkon si na finále schoval Marek, který dokázal porazit rychnovskou jedničku Daniela Čadu! V tu chvíli jsme měli tři šance na získání rozhodujícího bodu. První nevyšla Verče, kterou přehrála s jistotou Kateřina Malá. Neuspěl bohužel ani Dan proti Tomáši Klapalovi. A na závěr Agátku přetlačila reprezentantka U15 Eva Holubářová.

Po více než 4 hodinách srdnatého boje, během něhož emoce lítaly sem a tam, jsme se museli sklonit před soupeři z východu Čech, kterým patří gratulace k mistrovskému titulu. Naši hráči, ale také všichni jejich rodiče, kamarádi a fanoušci, kteří pomohli svým fanděním v hale a podporou ke krásnému zážitku, zaslouží také velké poděkování.

Hodnocení trenérky Anežky Limanovské:

„Mistrovství hodnotím jako velmi úspěšné, ač stříbrné, tak pro nás i tak vlastně zlaté. Ukázali jsme, že máme obrovskou týmovou sílu, vzájemnou podporu a na kurtech dokážeme vybojovat a překonat všechny nástrahy. Jsem hrdá na všechny hráče, kteří se na stříbrném úspěchu podíleli a obrovské díky i všem dalším starším či mladším spoluhráčům, kteří přišli zafandit a podpořit z tribuny své prosecké hráče!“