Ve dnech 19.-21. října hostilo dánské Odense velký badmintonový svátek. Turnaj Denmark Open úrovně BWF Tour, jehož se účastní největší světové hvězdy, doplnily tradičně turnaje mládeže, včetně turnajů evropského okruhu U19 a U17. A právě mezi staršími juniory vybojovala skvělý výsledek Vanda Sedláčková, jež obsadila 3. místo ve dvouhře dívek. Sedmnáctkoví hráči ji pak doplnili několika čtvrtfinálovými účastmi.

výsledky turnaje U19

Vanda nastoupila do dvou disciplín. V deblu po boku francouzské spoluhráčky Le Corre se dostala mezi 16 nejlepších párů, když podlehly domácímu páru Lemming-Wing. Ovšem v singlu se Vanda postarala o velké a příjemné překvapení. Mezi 64 nejlepšími v prvním kole turnaje vyřadila na tři sety domácí favoritku Marie Viscovich po výkonu, který ocenili i dánští trenéři. Posléze Vanda přehrála už jednoznačněji Louise Liljegren, ve třech setech zdolala Petru Benišovou a nezastavila ji ani ve čtvrtfinále další Dánka Luna Haarkjaer. Až v sobotním semifinále byla nad síly prosecké hráčky Kajsa Van Dalm, která nakonec vyhrála celý turnaj. Vandě patří velká gratulace a klobouk dolů nad výsledky, které se neuhrávají každý den.

výsledky turnaje U17

Turnaje U17 se zúčastnila početná skupina, prosečtí hráči Gabriela Frühaufová, Petr Bříza, Kryštof Coufal, Lukáš Thor a Filip Titěra, doplnění o spoluhráčku z Astry Eriku Osičkovou; pod vedením trenéra Tomáše Krajči. Největších úspěchů dosáhly deblové páry Gabča s Erikou a Kryštof s Filipem, které se dostaly do čtvrtfinále, medaile nám ovšem v turnaji BEC U17 nezacinkala. Každý vyhraný zápas byl v tvrdé dánské konkurenci cenným, stejně jako i kvalitní výkony při porážkách (např. Lukáš s Petrem v deblu). Dánští hráči nastavují jasné zrcadlo circuitovým turnajím v naší středo a východoevropské zóně svými technickými dovednostmi, konzistencí a schopností vést dlouhé výměny, i taktickou zdatností – je tak důležité konfrontovat se s touto kvalitou a vrátit se „na zem“ a k poctivé práci v tréninku. Máme co zlepšovat 😉

Součástí výpravy do Odense byli také Justýna a Kristián Bíbovi a Vládík Svoboda, kteří hráli turnaje U17M respektive U13M. Množství dobrých zápasů doplnili o inspiraci ve velké turnajové hale. Možnost zblízka vidět hrát borce jako Lee Zee Jia, Carolina Marin, dvojnásobný světový šampion Seo a mnoho dalších v luxusních kulisách špičkového turnaje pomáhá zvyšovat vnitřní motivaci hráčů a povzbudit je na dlouhé a trnité cestě za badmintonovým uměním. Díky za pohostinnost tradičně patří také škole v Korupu a dánským dobrovolníkům z oddílu Svendborg v čele s Peterem, Markétou a holkami Mouritsenovými. Tak zase za rok!