Ve dnech 4.-5. 11. se odehrál první ze série vrcholů sezony; a to pro nejmladší kategorii U13 v brněnské X Aréně.

Na mistrovství ČR startovali Agáta Maixnerová, Kristýna Gerbelová, Vladimír Svoboda a Kristián Bíba. To vše pod vedením a dohledem trenérek Anežky Limanovské a Dity Marešové.

Online výsledky

Tíha mistrovství, očekávání a nervozita padla na většinu hráčů v hale a během soboty jsme viděli spoustu nečekaných proher u favoritů na medaile. Naštěstí se prohry netýkaly nás a tak jsme docela hladce postupovali pavouky ve všech disciplínách a každý z hráčů si odveze dvě medaile! Neskutečný počin, který nemá obdoby napříč republikou.

Pak nastala a začala prosecká stříbrná neděle, kdy bohužel postupně téměř ve všech finálových utkáních došly síly a šli jsme si pro stříbrné medaile. Jediní, kdo dokázali proměnit ve zlatou radost, byli Vládík s Kikim v deblu. Agátka si odvezla stříbrný hattrick – v singlu, deblu s Kristýnkou Gerbelovou a mixu s Kikim Bíbou. Kristýnka si přidala ještě bronz v singlu, kdy v semifinále ji porazila právě Agátka. Vládík zažil turnaj snů ale nervozita, chybovost a netrpělivost ve finále udělali své a Vládík si také odvezl stříbrnou medaili ze singlu.

Ač nám cinkl jen jeden titul mistrů ČR, tak je pro nás odměnou za práci i to, že jsme měli hráče ve všech finálových zápasech. Ukázalo nám mistrovství, jak je důležitá pohoda v týmu, jak je důležité mít správně nastavenou hlavu a i když teče do bot, tak i přes to všechno se zkusit ještě vyhecovat a ukázat, co v nás dřímá, a že právem patříme k republikové špičce.

Díky všem za skvělou organizaci v Brně, ostatním trenérům a pomoc všech v oddíle, kteří se na stříbrné vlně podíleli.

Vzhůru do dalších mistrovství a vstříc dalšímu dobrodružství!

Anežka L.