Ve dnech 29. září – 1. října hostila nová badmintonová hala v Plzni klubové mistrovství ČR hráčů do 19 let. V minulém roce obsadilo naše družstvo 2. místo a letos šlo do turnaje s jasným cílem výsledek ještě vylepšit. A to se podařilo: SK Prosek Praha se stal klubovým mistrem ČR juniorů pro rok 2023!

online výsledky

Tým v turnaji vedli trenéři Tomáš Parkán a Václav Palán. Jeho sestavu pak tvořili Vanda Sedláčková, Ivana Treperová, Amélie Maixnerová, Gabriela Kuptíková, Kryštof Coufal, Lukáš Thor, Filip Titěra a Petr Bříza.

V základní skupině si naše družstvo postupně poradilo s domácím týmem BA Plzeň poměrem 6:1, následně přehrálo B.O. Chance Ostravu 7:0 a po výsledku 6:1 s týmem SK Brno Slatina bylo jasné, že postupujícími z naší skupiny budou právě prosečtí a brněnští hráči.

Ve čtvrtfinále jsme sehrály pražské „derby“ s týmem Astry. Soupeři čestný bod zařídila singlová jednička Marek Čepela, ale Filip s Ivanou v mixu a singlisté Lukáš, Vanda a Ami zajistili našemu týmu čtyři postupové body. Ještě o něco jednoznačnější bylo nedělní semifinále proti TJ Montas Hradec Králové, kde bodovali Filip s Ivčou a singlisté Kryštof, Lukáš a Vanda. Za vyhraného stavu se už nedohrával zápas Ami, takže 4:1.

Ve finále číhal známý soupeř ze skupiny – Slatina. Brňané prožili pěkný turnaj, během nějž se rozjeli k výborným výkonům. Avšak ve finále to na náš tým nestačilo – Kryštof ve třech setech porazil brněnskou jedničku Tomáše Vrbku, Filip s Ivčou si věděli rady v mixu a nezaváhali ani další singlisté, Lukáš, Vanda i Ami. Celkově 5:0 a veliká radost ze zisku mistrovského titulu.

Za náš tým SK Prosek Praha mohu říct, že máme radost nejen z prvního místa na MČR družstev do 19 let, ale také nás těší, že většinu hráčů uvidíme v soutěži i příští rok. Velký podíl na úspěchu má dlouhodobá obrovská sportovní vášeň a podpora rodin hráčů. Dále si uvědomujeme výrazný přínos klubové sportovní přípravy společně s přípravou v SCM Praha. Zároveň bych chtěl poděkovat všem zúčastněným týmům a jejich fanouškům za perfektní atmosféru. Domácímu týmu pak za skvělé herní podmínky, zajištění rozhodčích a občerstvení,“ hodnotil pro Czechbadminton.cz Václav Palán.

Hlavní poklona patří hráčům, kteří ačkoliv často nebyli 100% zdraví, nechali na kurtu všechno a zaslouženě si došli pro titul.

Můžeme být hrdí na fakt, že jsme dokázali vychovat takové hráče a hlavně v takovém počtu. Dík však patří i pražskému SCM, kterého je většina týmu součástí,” dodává pro naše sociální sítě trenér Tomáš Parkán.