Ve dnech 6.-8. října se v Mödlingu konalo mezinárodní mistrovství Rakouska kategorie U17. Turnaje, který byl sledovaným z pohledu českého reprezentačního výběru U17, se zúčastnili také naši hráči pod vedením trenéra Tomáše Krajči. Nejvíce se dařilo Lukášovi Thorovi, který získal bronz v singlu a také v deblu spolu s Michaelem Havlíčkem, a stejný kov vybojovala také Amélie Maixnerová v deblu po boku Eriky Osičkové.

výsledky turnaje

Do turnaje zasáhli Petr Bříza, Kryštof Coufal, Amélie Maixnerová, Lukáš Thor a Filip Titěra. Za pomoc s koučováním a organizací výjezdu patří velký dík také trenérce Markétě Osičkové.

V párových disciplínách vody turnaje čeřili američtí hráči. Právě na jejich raketách už ve svém prvním kole skončili Filip s Ami v mixu. Turnaj se nevydařil ani Petrovi s Erikou, kteří možná hleděli už dále do turnajového pavouka, ale podlehli rakouskému páru Steinwender-Zhang.

V singlu kluků naše kosil Adam Srnec. Ve druhém kole vyřadil Petra, ve čtvrtfinále pak Kryštofa; oba kluci se snažili hrát útočně a dravě, ale dělali také dost nevynucených chyb. Druhým „zabijákem“ našich se stal pozdější vítěz Michael Havlíček; ve čtvrtfinále zastavil Filipa (jenž si předtím připsal cenný skalp Lukáše Patzáka) a v semifinále si na něm vylámal zuby i Lukáš. Bronzová medaile ze singla a dvě čtvrtfinálové účasti jsou však prima počinem našich kluků.

Mezi dívkami bohužel Ami vypadla hned v prvním třísetovém zápase s německou soupeřkou Otto. Vše si ale vynahradily v deblu s Erikou, kde po bojovných a kvalitních výkonech prošly až do semifinále a tam sehrály vyrovnanou bitvu s mistryněmi Evropy U15 Gherasim-Sirbu.

V deblu kluků Kryštof a Filip neměli šanci proti výborně hrajícím Američanům Lee-Xing. Také Petr s Petrem Martincem vypadl brzy. Lukášovi a Michaelovi se dařilo lépe a přes dva náročné třísetové duely se probili až do semifinále. V něm prohráli s již zmíněným párem Lee-Xing, ale nebyli daleko od zisku druhé sady a hráli velmi konkurenceschopně.

Turnaj náročný svým programem (čtvrtfinále mixu se dohrávalo v sobotu krátce před 23. hodinou) i očekáváním dobrých výsledků pro nás dopadl slušně. Každý mohl uhrát ještě o něco více, ale tři medaile ze circuitu zaslouží ocenit a jsou odměnou za tréninkovou dřinu, kterou hráči podstupují. Dalšími turnaji na programu bude reprezentační výjezd do Německa a turnaj v dánském Odense.