O víkendu 23.-24. září hostila Vendryně turnaj GPA pro kategorii U15. Do bojů zasáhla sedmička proseckých hráčů pod vedením trenérů Anežky Limanovské a Tomáše Krajči. Nejlepším výsledkem bylo tentokrát čtvrtfinále, řada hráčů ale odehrála skvělé zápasy a předvedla výkonnostní posun.

Výsledky turnaje

Do turnaje zasáhli Veronika Berková, Kristián Bíba, Kristýna Gerbelová, Agáta Maixnerová, Daniel Nachtman, Marek Nechvátal a Klára Tvrdíková.

V mixu se po dobré nátlakové hře do čtvrtfinále dostali Marek s Kristýnou. Stejný výsledek uhráli také Dan s Agi. Obě dvojice nestačily na výše nasazené páry.

V singlu odehrál pěkný zápas Dan proti Fandovi Vrchotickému, tři sety skončily sice porážkou, ale po hezkém, technickém badmintonu. Mezi dívkami uhrála jedno kolo Klárka, stejně tak Agi, která podlehla Holubářové až v koncovkách setů. Hrdinské výkony s obrovskou obětavostí předváděla Verča, která postupně na tři sety vyřadila Martinu Czajovou, ve druhém kole Michaelu Fedorkovou a ve čtvrtfinále dokonce vzala set pozdější vítězce Kateřině Malé. Výborně!

Medaile by bývala slušela i klukům v deblu, když dokázali na tři sety porazit Vrchotického a Stružku. Ve čtvrtfinále bohužel v mnohem horším zápase podlehli nakonec vítězným Paulíkovi a Žibrickému.

Vendryně byla pro naše žáky dobrým turnajem, hráči často o rok či dva mladší jsou konkurenceschopní a zlepšují své dovednosti. Těšme se, co předvedou na MČR týmů i jednotlivců.