O víkendu 23.-24. září se v Ústí nad Labem konalo GPA kategorie U19. Pro naše hráče to byl velmi úspěšný turnaj, když dokázali vyhrát dvě disciplíny a získat i další medaile. Zlaté medaile si ze severu Čech odvezly Amélie Maixnerová ve dvouhře a Ivana Treperová ve smíšené čtyřhře.

Výsledky turnaje

V turnaji startovala velká skupina proseckých hráčů – Kryštof Coufal, Jana Flusserová, Klára Gerbelová, Gabriela Kuptíková, Amélie Maixnerová, Vanda Sedláčková, Lukáš Thor, Filip Titěra a Ivana Treperová pod vedením trenéra Tomáše Parkána.

V mixu šli za vítězstvím velmi suverénně Ivča s Ondrou Běhounkem, nikomu ze soupeřů nepovolili ani set. Ve čtvrtfinále vyřadili Vandu s Patrikem Fucimanem a v semifinále do té doby skvěle hrající Filipa s Ami.

Příjemným překvapením byly singlové výkony Kryštofa, který se přes Matěje Červenku, turnajovou dvojku Patrika Fucimana a dalšího nasazeného Marka Waliszewského probojoval až do semifinále. Tam bohužel na tři sety podlehl Ondřeji Pálinkášovi.

V singlu holek jsme měli velikou radost z proseckého finále. Vanda jako turnajová jednička se do něj dostala i přes zvládnuté tři sety s Annou Kuchovou. Ami si zase na své cestě turnajem poradila například s Kulhánkovou, Trötzmüllerovou či Skařupovou. Ve finále byla silnější Ami, která vyhrála poměrem dvakrát 21:17.

Ve čtyřhrách naše kluky zastavil shodně silný pár Běhounek-Pálinkáš. Holky mohly myslet na nejvyšší příčky, ale v semifinále Ivča s Vandou prohrály s dvojicí Trötzmüllerová – Kulhánková.

Věřme, že na vydařená áčka naváže v prosinci podobně úspěšné MČR.