Seriál mistrovství ČR různých věkových kategorií zakončil republikový šampionát juniorů do 19 let o víkendu 9.-10. prosince v Brně. Velmi početná skupina proseckých hráčů dosáhla na dvě stříbrné a tři bronzové medaile, které vybojovali Vanda Sedláčková, Ivča Treperová a Lukáš Thor.

Výsledky turnaje

Hráče v turnaji koučovali trenéři Tomáš Parkán a Václav Palán. A zúčastnila se hned jedenáctka proseckých: Kryštof Coufal, Jana a Veronika Flusserovy, Klára Gerbelová, Gabriela Kuptíková, Amélie Maixnerová, Štěpánka Nýdrlová, Vanda Sedláčková, Lukáš Thor, Filip Titěra a Ivana Treperová.

A nešlo jen o účast symbolickou, prosečtí vybojovali i spoustu vítězství a medailí. V mixu to tentokrát po třísetové bitvě nevyšlo Ami s Filipem, také Gabču s T. Hlubučkem zastavili soupeři už v šestnáctce. Ale Ivča hrající s Ondrou Běhounkem dokázala projít až do finále, a to i přes turnajové jedničky Maňáska a Kozempelovou. Ve finále hráli na tři sety s dvojicí Havlíček-Koliášová, radovali se ale soupeři. Přesto krásné stříbro.

V singlu kluků startovali Kryštof s Lukášem. Kryštof byl nasazený, ale padl po třech setech se Štěpánem Líbalem. Naopak Lukáš z pozice nenasazeného prožil skvělý turnaj – poradil si s Kryštofem Klímou, porazil kolegu z tréninkové skupiny Michaela Havlíčka, na tři sety udolal Marka Waliszewského a až v semifinále podlehl Pavlu Maňáskovi – celkově zasloužený bronz!

Holkám se také dařilo; jedno kolo uhrála po velkém boji a koncovce třetí sady Gabča; taktéž Klára startující jako náhradnice a ještě vzala set favoritce Kuchové. Ami se dostala do čtvrtfinále, kde hrála krásný zápas s Lucií Skařupovou, avšak nakonec prohrála 17:21 ve třetím setu. Vanda bojovala nejen se soupeřkami, ale i nastupující nemocí, přesto zvládla i semifinále s Petrou Benišovou na tři sety a odehrála vyrovnané, nakonec však neúspěšné finále proti Skařupové. Gratulace ke stříbrné medaili!

A cinkalo nám to i v deblech. Kryštof s Filipem sice vypadli už v prvním zápase po třech setech s Cirókem a Vrbkou. Ale Lukáš spojil síly s Michaelem Havlíčkem a též přes reprezentační dvojici Burget-Šolar se dostali až do semifinále, kde pěkně potrápili konečné vítěze Dana Dvořáka s Honzou Rázlem. Druhý bronz pro Lukáše a potvrzení dobré formy na závěr roku.

V deblu holek jsme měli nejpočetnější zastoupení, ale jak Veva s Janou, tak i Klára se Štěpánkou vypadly už v prvních kolech. Do čtvrtfinále se dostala Gabča po boku Báry Helešicové. A k medaili se probojovaly také Vanda s Ivčou, které v semifinále nestačily na hlavní favoritky, Koliášovou a Osladilovou.

Celkově to i bez mistrovského titulu bylo pro naše barvy další skvělé, úspěšné mistrovství, které jen potvrdilo, že naše mládež patří k nejlepším v republice. Gratulace všem účastníkům; někteří už v juniorské kategorii končí a budou soutěžit mezi dospělými. Přejeme hodně štěstí a nadále si udržte chuť do tréninku, zlepšování a lásku k našemu krásnému sportu!