Ve dnech 24.-26. listopadu se konal tradiční turnaj Nation to Nation U15 v maďarské Pécsi. Vyrazil na něj reprezentační výběr ČR U15 směrem k ME v příštím roce, vedený trenéry této kategorie Romanou Loskotovu a Pavlem Maňáskem. Těší nás, že do kádru se vešli i tři prosečtí zástupci: Agáta Maixnerová, Daniel Nachtman a Marek Nechvátal.

Výsledky turnaje

Více citace z článku Czechbadminton.cz o turnaji:

Maďarská Pécs je osvědčenou štací, kde reprezentační koučové dlouhodobě ověřují výkonnost a konkurenceschopnost mladší generace hráčů U15. Turnaj Nation to Nation nabízí zajímavý formát šesti singlových a tří párových zápasů v jednom utkání. „Tradičně na tento turnaj nominujeme o rok mladší hráče, abychom viděli jejich schopnost se konfrontovat se staršími soupeři,“ řekl k českému hráčskému obsazení hlavní kouč žákovské reprezentace Pavel Maňásek.

Konkrétně naši vlast na jihozápadě Maďarska zastupovali:

děvčata – Monika Majerová /BA Olomouc/, Anna Pargačová /BK Kopřivnice/, Michaela Fedorková /SKP Kometa Brno/ a Agáta Maixnerová /SK Prosek Praha/

chlapci – František Vrchotický /TJ Sokol České Budějovice/, Daniel Nachtman /SK Prosek Praha/, Marek Nechvátal /SK Prosek Praha/ a Tomáš Klapal /Badminton Rychnov nad Kněžnou/.

Po rozdělení družstev do skupin našemu týmu připadly výběry Maďarska a Chorvatska, které lvíčata dokázala bez větších problémů porazit. V následné skupině vítězů již Češi vítězství přidat nedokázali. Turnajový triumf připadl zástupcům Polska, druhé skončilo Rumunsko, třetí Srbsko a čtvrté místo obsadili hráči Česka.

V každém zápase finálové skupiny naši hráči podávali lepší a lepší výkony. Stylem hry se dokázali přizpůsobit starším soupeřům, dokázali vyrovnaně vzdorovat, a to bylo pro nás, trenéry, milé překvapení. Hráči pochopili, že po nich chceme útočný badminton, a to i za cenu velkého množství chyb. Tento styl hry by si hráči měli přenést i do tréninkového procesu,“ chválí Maňásek naše mladé pušky a burcuje je k usilovnějšímu plnění domácích úkolů.

Na závěr hodnocení ještě oceňuje výkony brněnské hráčky, zároveň objasňuje zdravotní patálie dívčí části výběru, které byli trenéři nuceni řešit před a v průběhu turnaje: „Rádi bychom vyzdvihli výkon Míši Fedorkové, která byla schopna v zápasech měnit styl hry a přivést je do vítězného konce. Nikdo z hráčů svým výkonem nezklamal, působili týmově a dobře reprezentovali ČR. Výsledek týmu byl určitě ovlivněn i onemocněním klíčové hráčky Pavlíny Hermannové těsně před odjezdem do Maďarska, a taky onemocněním Anny Pargačové v průběhu turnaje.“

Gratulujeme všem zúčastněným za povedené výkony a děkujeme za vzornou reprezentaci!