V Českých Budějovicích se souběžně s dospěláckým šampionátem konalo i republikové klání v minibadmintonu do 11 let. SK Prosek Praha měl zástupce v Honzovi Ševčíkovi, který mezi třicítkou hráčů z celé republiky vybojoval parádní třetí místo a bronzovou medaili.

Výsledky online

Honzíka v turnaji vedl jeho osobní trenér Vojta Poříz a fungovala vzájemná inspirace: Honza mohl Vojtovi v pátek zafandit z tribuny velké haly, Vojta zase Honzu po svém vypadnutí z pavouka dvouhry podpořil na kurtech v budějovické sokolovně během sobotního turnaje minibadmintonu. Tak to má být a vzájemná spolupráce přinesla i medailové ovoce.

Honza se ze základní skupiny probil do pavouka o první místo a v něm postupně porazil Štěpána Klimaje a Jiřího Stehlíka. Tím si zajistil postup do nedělního programu a možnost startovat ve velké hale.

Nedělní blok byl pro děti U11 mimořádným zážitkem. Měli své školené rozhodčí, kteří hlásili z umpirů vše stejně jako při zápasech dospělých, rozhodčí čárové, trenéry a mnoho diváků, kteří děti neváhali ocenit za povedené výměny. Honzík v semifinále podlehl velkému favoritovi turnaje Daníkovi Musilovi z Astry, ten poté vyhrál i finále. S bronzovou medailí ale může být moc spokojený, stejně jako s předvedenými výkony a hrou – ukázal se jako technicky vybavený a velmi šikovný borec, který má v badmintonu vše před sebou, pokud mu vydrží motivace a chuť se zlepšovat.

Jen tak dál a příště už na velké hřiště – přesto ale stejně, pestře, chytře a se zápalem jak se patří 😉