O víkendu 20.-21. ledna hostila nová hala v Dobrušce celostátní turnaj GPA kategorie U17. Prosečtí vybojovali jednu zlatou medaili (Petr Bříza s Dinhem Duc Trung v deblu) a celkem pět cenných kovů, na kterých se podíleli též Štěpánka Nýdrlová a Gabriela Frühaufová. V turnaji hráči startovali pod vedením trenéra Vítka Šedi.

výsledky online

V turnaji se představili Veronika Berková, Justýna Bíbová, Petr Bříza, Veronika Flusserová, Gabriela Frühaufová, Klára Gerbelová, Štěpánka Nýdrlová a Michal Pihera.

Mix nám přinesl dvě medaile. Bronzovou získala Gabča, když spolu s Dinhem zvládli náročný první zápas s Puffrem a Hniličkovou a přes Kropa a Čmielovou se dostali až do semifinále. Prohra s dvojicí Patzák-Osičková byla už jednoznačná. Ze spodní poloviny pavouka pozici turnajových dvojek potvrdili Petr a Štěpánka, když přes páry Vrchotický-Hermannová a Čada-Holubářová došli do semifinále. V něm přehráli i pár Bednář-Burdová a ve finále vzali Lukášovi Patzákovi a Erice Osičkové první set, na další dva už však měli více sil soupeři.

V singlu Petr také potvrdil nasazení, přes Langmajera a Puffra se dostal do semifinále, avšak podlehl Kubovi Klokanovi z Mostu. A též dvouhra dívek nám přinesla bronzovou medaili, kterou získala Štěpánka, jež hrála singl po více než půl roce, přesto zvládla porazit Kuncovou, Königovou i Mikešovou. Katem našich dívek byla Tománková, která přehrála jak Štěpánku v semifinále, tak i Kláru ve čtvrtfinále. Do šestnáctky se po hezkém a bojovném výkonu dostala i Verča B.

V dívčím deblu Veva s Gabčou vypadly ve druhém kole s pozdějšími vítězkami Osičkovou a Mikešovou ve vyhroceném zápase. Další dvě naše hráčky „zlikvidoval“ olomoucký pár Axmanová-Vavrečková, v prvním kole po třech setech Justy a Anetu Pixovou, ve druhém kole pak Kláru s Luckou Šuhajovou. Stříbrné medaile vybojovaly Štěpánka se Sarah Grednerovou, které prošly právě přes olomouckou dvojici do finále, ale s Eliškou a Erikou v něm na tři sety prohrály.

V klučičím deblu pak konečně zacinkalo i zlato, když Petr s Dinhem potvrdili roli nasazených jedniček a velmi suverénním skóre dvakrát 21:11 ve finále porazili mostecký pár Kašša-Klokan.

Turnaj, který výborně odstartoval novou mládežnickou sezonu 2024, nám přinesl spoustu radosti, věřme, že na sobě hráči budou dále pracovat a příště budou ještě o něco lepší 😉