holobrady

Tělocvična ZŠ Vinoř hostila ve dnech 13.-15. listopadu turnaj GPA dospělých – Memoriál Holobradého. Z proseckých se ho zúčastnili Míša Zelinková, Berta Ausbergerová, Tomáš Krajča, Honza Vorlík, Michal Beznoska a Filip Stádník. Holkám se tradičně dařilo lépe než klukům; v singlu byly na dohled medailových pozic, ale nakonec obsadily Míša celkové 5. a Berta celkové 9. místo.

Výsledky turnaje: tournamentsoftware

VALI A TOMÁŠ

V páteční kvalifikaci program odstartovaly mixy. Koloušek hrál s domácí Terkou Holečkovou a v prvním kole si ve dvou vyrovnaných koncovkách poradili s dvojicí Sedláček-Krpatová. Ještě těsnější to měli Honza s Bertou, kteří dokázali porazit dvojici Budzel-Grenčíková 21:19 ve třetím setu. O postup do hlavní soutěže tak hrály v dalším kole všechny tři naše mixy – vedle zmíněných dvou ještě nasazení Tomáš s Valerií Ondráškovou.

Právě Tomáš s Vali vybojovali také jediný postup, když se jim podařilo porazit domácí dvojici Vitvera-Zimmerová. A to i za pomoci fakt dost ošklivého prasátka za stavu 18:18 ve druhé sadě, které stálo při spravedlivém záchvatu vzteku Kubu Vitveru jeho raketu, kterou velmi „poctivě“ vzal o zem… Koloušek s Terkou bohužel proti česko-slovenské dvojici Nejedlová-Haring prohráli výsledkem 14:21 a 19:21. Po vydařeném prvním zažili nevydařený druhý mix Honza s Bertou, prohráli s párem Král-Fartágová 13:21 a 16:21.

Kvalifikační snažení v singlech bylo jako den a noc. Hodně špatný výkon předvedl Tomáš, který prohrál s Martinem Kuralem z Plzně ve dvou setech. Naopak Honza zahrál výborně! V úvodním kole ve třech setech porazil Kubu Skřivana, následně se mu podařilo porazit i Filipa Budzela po velmi dobré hře 21:19 ve třetím setu. Velkou smůlu měl ve svém zápase Filip, který podlehl Kubovi Vitverovi po dramatickém průběhu 20:22 ve třetí sadě.

V závěru kvalifikačního programu došlo ještě na čtyřhru, v níž Tomáš s Kolouškem ukázali zkušenosti a taky, že se občas dá vyhrát i po hrozivém začátku – s dvojicí Fiala-Waller prohrávali v prvním setu 0:6, ale vyhráli 21:15. Ve druhém po mnohonásobném ujištění, že si nenechají utéci začátek a budou se koncentrovat, museli otáčet skóre 0:8 a 9:17, ale dobrá věc se podařila se skóre 22:20. 🙂

Holky si vylámaly zuby na Lucce Kolářové

HONZA VE DVOUHŘE

V hlavní soutěži bylo tentokrát výher poskrovnu. Míša hrála mixa s Jakubem Zahrádkou, po slabším rozjezdu a chybách v koncovce podlehli dvojici Valenta-Phamová 18:21 a 20:22. Tomáš s Vali hráli proti Stehlíkovi s Krejčovou, i když v obou setech vedli a dařilo se vnucovat soupeři útočnou hru, nakonec byli úspěšnější hráči Králova Dvora výsledkem 18:21 a 19:21.

Ve dvouhře Honza podlehl v prvním kole nakonec třetímu Petru Beranovi, který dokázal pokrýt Honzův útok a věděl si rady i s jeho hrou na síti. Honza uhrál 16 a 14 bodů, a byl až zbytečně nervózní.

Mezi ženami se nám stala osudnou plzeňská Lucka Kolářová. Nejprve se s ní utkala Berta, která v prvním kole porazila Veroniku Ostrou. Zkažená koncovka a nešťastný druhý set znamenaly prohru 20:22 a 15:21. Další šla na řadu Míša. Ta měla jako nasazená první kolo volné, ve druhém po velmi suverénním výkonu a kvalitní hře porazila Janu Panochovou 21:7 a 21:17. S Luckou hodně dobře začala a vyhrála první set 21:14. Ve druhém se ale po pauze v 11 bodech začala prosazovat pestrá a nečitelná hra Lucky, která zvládla druhý a třetí set 21:15 a 21:9. Velká škoda, medaile tentokrát nebyla daleko.

Ve čtyřhrách jsme nezaznamenali ani jeden vítězný zápas. Honza s Deanem Brabcem v prvním kole nestačili na zkušené Skrčeného s Jiráskem. Honza Jirásek navíc předvedl doopravdy neskutečný úder za vyrovnaného stavu – výběr podání úderem za tělem, téměř na zemi, z beznadějné pozice ho jakousi „haluzí“ dostal za síť. Kdo neviděl, neuvěří 😉

Tomáš s Kolouškem to měli hodně těžké, s pozdějšími vítězi Maxem Korenym a Pavlem Florianem hráli od začátku druhé housle zejména díky Pavlově drajvové obraně a rychlosti obou soupeřů. V prvním setu ještě Pavel s Maxem kosmeticky několika smeči do sítě upravili skóre na 15:21, ve druhém už to bylo zasloužených 10:21; ale předposlední míček a vydařená Tomášova backhandová finta i tak potěšily. Většinu zápasu to vypadalo jako na fotce níže, takže není divu, že krumlovští měli snadnou cestu dál turnajem.

nazemi

Čtyřhra žen pro nás byla velmi nešťastná. Míša hrála s Luckou Kolářovou, ale na kurtu byla znát velká nesehranost. Rozehrály se, až když to ve druhém setu bylo 20:11 pro soupeřky, dvojici Kurzová-Zychová podlehly 15:21 a 16:21.

Berta se Sabčou Milovou nestačila na pár Fridrichová-Jeřichová, s porážkou 19:21 a 15:21 mohou být holky při svém potenciálu hodně nespokojené…