O víkendu 22. – 23. 4. 2023 se v Českém Krumlově odehrál již 35. ročník regionálních výběrů U13, kde pražskou oblast reprezentovali: Kristýna Gerbelová, Maia Weberová, Karolína Burešová, Felix Kyzlík, Vladimír Svoboda a Kristián Bíba pod vedením trenérek Anežky Limanovské a Kateřiny Krajčové.

Jako první nasazený tým dle žebříčkového postavení hráčů na soupiskách jsme byli nalosováni do skupiny A spolu s výběry Jižní Čechy „A“ a Severní Čechy. První utkání jsme rozehráli proti severním Čechám a bez větších problémů zvítězili jednoznačně 7:0. V druhém utkání jsme nastoupili proti jižním Čechám a zvítězili 6:1. Díky dvěma výhrám jsme postoupili z prvního místa ve skupině rovnou do nedělního semifinále a měli jsme tak příležitost vyrazit procházkou na dobrou večeři a užít si alespoň na chvíli sluneční paprsky, o kterých jsme během dne věděli jen díky příspěvkům na sociálních sítích.

V nedělním semifinále nás čekal výběr východních Čech, jehož soupisku tvořily převážně hráči ročníků 2012. I s tímto soupeřem si naši hráči poradili bez větších potíží a po konečném výsledku 6:1 jsme se dostali do finále. Druhými finalisty byli hráči ze severní Moravy. Toto utkání bylo pro náš tým nejvyrovnanější z celého turnaje a skončilo výhrou 4:3.

Výběr Prahy obhájil loňské vítězství na krumlovském turnaji a putovní pohár se tak již po několikáté vrátil zpět do hlavního města!

Ráda bych poděkovala všem hráčům za skvělou reprezentaci naší oblasti na turnaji, všem rodičům za podporu, Vaškovi za odvoz, Anežce za koučování a zařízení triček… a v neposlední řadě pořadateli za opět krásný a perfektně zorganizovaný turnaj, kam se vždy rádi vracíme.

Věřím, že si děti akci užily a budou na ni rády vzpomínat. Ať už to budou vzpomínky z pohledu badmintonu nebo z procházky do centra Krumlova či návštěvy poutě, kde děti vyzkoušely téměř všechny atrakce.

Ještě jednou gratuluji všem, kteří se turnaje zúčastnili, k vítězství. Většina týmu byla stejná jako před dvěma roky na regionálních výběrech U11, tak doufám a držím palce, ať je stejná parta úspěšná i v následujících letech na výběrech U15!

Autor: KK

„Chtěla bych alespoň touto cestou pogratulovat všem hráčům a trenérkám k zisku dalšího poháru.
Pro některé děti to bylo poprvé, jiné už to zažily v U11. 
Nicméně obě trenérky Kačka a Anežka už vezou z Krumlova pohár pokolikáté ??? Takže to není náhoda. K šikovným hráčům šikovné trenérky . Je vidět, že to s hráči umí a dokážou z nich dostat maximum, vytvoří v týmu výbornou atmosféru a společně s rodiči podporuji hráče a hráčky k nejlepším výkonům. Ještě jednou díky za úspěšnou reprezentaci Prahy a gratuluji.“

Halka Bitmanová

Konečné pořadí:

  1. Praha
  2. Severní Morava
  3. Východní Čechy
  4. Střední Čechy
  5. Jižní Čechy „A“
  6. Jižní Morava
  7. Severní Čechy
  8. Jižní Čechy „B“
  9. Západní Čechy

Odkaz na výsledky ZDE