certifikatČeský badmintonový svaz přichází se změnou systému přípravy talentované mládeže. Základním stupněm pro práci s hráči do kategorie U15 jsou Sportovní střediska zřizovaná při silných klubech s dobrým tréninkovým zázemím a kvalitou práce.

Může nás velmi těšit, že SK Prosek Praha získal pro rok 2021 s prodloužením na další kalendářní rok status Sportovního střediska. Díky Českému badmintonovému svazu a přispění našeho oddílu získá skupina hráčů podmínky pro nadstandardní přípravu.

SK Prosek Praha byl mezi 20 žadateli o status SpS zařazen do I. – nejlepší – skupiny a obdrží tak dotaci 135 000 Kč pro přípravu talentovaných žáků. Ti nejlepší se budou moci časem zařadit do Sportovního centra mládeže v Praze a možná dosáhnou i do Vrcholového sportovního centra mládeže, jehož sídlem je Plzeň. Především pak budou bojovat o možnost reprezentovat naši zemi v mezinárodních soutěžích, na mistrovství Evropy U15, 17 a 19, mistrovstvích světa a týmových kláních.

Udělení statusu Sportovního střediska jen potvrzuje dlouhodobě dobrou práci s mládeží v našem oddílu. Nyní může být motivací pro všechny naše začínající, mladé hráče, aby pracovali na svých dovednostech a bojovali o možnost stát se členem Střediska a odstartovat tak u nás na Proseku úspěšnou sportovní kariéru.

Informace:
článek na Czechbadminton – přehled středisek

Newsletter TMK – více o systému přípravy talentované mládeže