kprMezinárodního mistrovství Polska konaného ve dnech 22.-25. září v Bierunu se z našeho klubu zúčastnily Míša Zelinková a Berta Ausbergerová pod vedením trenéra Tomáše Krajči. Turnaj „velkého“ evropského okruhu dospělých byl pro holky velkou zkušeností a i když se do hlavní soutěže neprobojovaly, zanechaly v Polsku dobrý dojem z předvedené hry.

Výsledky turnaje: tournamentsoftware

Dostupná vzdálenost umožnila do Bierunu dojet autem; cestu jako vždy plnou zážitků poznamenalo zejména mnohaminutové objíždění „nedostupného“ McDonaldu zakončené přejetím odbočky a lakonickým konstatováním: „Aha, dobře, tak tady to šlo…“ (a jelo se čůrat někam jinam)

Větší zážitky než zavřená chaloupka Babči Rózy přinesl už ale samotný průběh badmintonového turnaje. V krásně připravené hale se hrálo za dobrých podmínek s rychlejšími míčky a bylo zajímavé sledovat, jak se s nimi holky srovnají.

První šla na kurt Berta, a musela se hodně nadřít na výhru proti Agnieszce Forytě – domácí hráčku udolala 21:19 ve třetím setu a pohybem i úderovou jistotou to nebyl nijak suverénní výkon. Míša čelila 2. nasazené Rebece Kuhl ze Švédska. V prvním setu na ní doslova „vlétla“ a rychlostí pohybu i ruky ji přehrála 21:10. Ve druhém setu se bohužel zkombinovalo několik chyb se „zářezem“ čárové rozhodčí a bylo z toho skóre 19:21. Třetí pak lépe zvládla Švédka poměrem 21:12. Na této úrovni už rozhodují opravdu maličkosti a přestože Míša podala bojovný a kvalitní výkon, k postupu ještě právě něco málo scházelo.

Brzy po Míšině singlu šly holky na debla proti silnému domácímu páru Dabczynská-Goszczynská. Uhraných 11 a 15 bodů není mnoho, výkon mohl být určitě lepší, i když se už do hry daří dostávat některé věci z tréninků.

Naposled přišla na řadu Berta ve večerním utkání o postup do hlavní soutěže právě proti maličké, běhavé a nezastavitelné Wiktorii Dabczynské. Šikovné domácí hráče podlehla 11:21 a 16:21, ale byl to o třídu lepší výkon než v Bertině první dvouhře – jak z pohledu pohybu, tak zejména trpělivosti rozehrávání. Poučení: útok je potřeba si připravit, pak může být při křivce a razanci Berty smečů téměř 100% konečný.

Polský turnaj pro holky jedním z prvním krůčku k prosazení na mezinárodní úrovni. Je jasné, že laťka kvality na dospělém circuitu visí mnohem výš než v juniorech, a bude třeba hodně pracovat, aby holky mohly hrát základní soutěž a dosáhnout na lepší příčky.