Ve dnech 31. května – 2. června se hrál ve francouzském Saint Louis turnaj juniorského evropského okruhu Yonex 3 Borders U19. Nechyběli ani zástupci SK Prosek Praha, někteří v rámci výjezdu reprezentačního týmu U17, další pak „na vlastní pěst“. Medailové umístění se tentokrát nepodařilo, ale hned dvakrát k němu bylo doopravdy blízko.

výsledky turnaje

V mixu Filip Titěra hrál s Adélou Turoňovou, hned v prvním kole podlehli na tři sety páru Emmerich-Bonnemann. Lépe si vedla Ivana Treperová, která spolu s Adamem Srncem prošla přes francouzský a německý pár do třetího kola. A ještě o něco lépe pak Amélie Maixnerová, která s Michaelem Havlíčkem dokázala dojít až do čtvrtfinále, tam se ale ve třech setech radovala dvojice Hamel-Wang.

V singlu Kryštof Coufal vypadl už v prvním kole, byť po bojovném výkonu, s Yuri Cho. Lukáš Thor si zahrál tři sety, ale nestačil v nich na Ethana Bissay. Jedno kolo uhrál díky výhře nad Valerianem Eckertem Filip Titěra, pak narazil na tchajwanskou „zeď“ jménem Yan Shu Wang.

Mezi dívkami Amélie Maixnerová i díky otočce zápasu s estonskou hráčkou Paskotši prošla do čtvrtfinále, kde však podlehla Glorii Poluektov. Vanda Sedláčková z pozice nasazené pětky taktéž došla mezio osm nejlepších, a to přes soupeřky z Francie, Německa i Švýcarska. Indická hráčka Bharath jí však dovolila jen 7 a 9 bodů. Čtvrtfinále znamená dobrý bodový přísun i posun v žebříčku pro obě hráčky.

V deblu jedno kolo uhrál Lukáš Thor s Michaelem Havlíčkem po napínavé koncovce 28:26 ve třetím setu. A mezi dívkami přidala Vanda Sedláčková s Nelou Fliglovou celkově čtvrté čtvrtfinále, bohužel také neúspěšné proti rakouské dvojici Dlapka-Rumpold.