Ve dnech 7.-9. června se v Bergisch Gladbachu odehrál turnaj German U17 Open. Prestižního turnaje evropského okruhu U17 se zúčastnili Štěpánka Nýdrlová a Petr Bříza spolu s trenérem Tomášem Krajčou. A vedli si víc než dobře: spolu vybojovali svou první mixovou mezinárodní medaili, když obsadili třetí místo. Každý pak navíc v singlu došel až do čtvrtfinále a po třísetových soubojích se musel spokojit s pozicí 5/8.

výsledky turnaje

Citujme ještě z článku na Czechbadminton.cz:

„Jsme nadšeni, že se nám podařilo uhrát první mezinárodní medaili,“ shodly se obě naděje ze stáje Tomáše Krajči, který dodal zajímavé postřehy: „Páteční první kola byla takovou lehkou „rozcvičkou“ pro doopravdy náročný druhý turnajový den – kombinace velkého množství zápasů, pomalejších míčů a vydýchaného vzduchu v hale dostala reprezentanty kondičně mnohdy na hranu.“

„Petr a Štěpánka byli velmi zklamaní z toho, že se semifinále mixu muselo hrát už v sobotu večer, ale vytáhli doslova z ničeho ještě bojovný výkon proti německým favoritům. Potěšující tak bylo osobní předání medailí (byť pamětních skleněných) a gratulace od organizátora Heinze Kelzenberga,“ hodnotil hlavní kouč pražského Proseku počínání svých talentů.

Daleko od medaile neměli naši mladíci ani v singlech, kde opět nejdále došli zástupci týmu SK Prosek Praha. Petr Bříza se jakožto nasazená dvojka úspěšně probojoval ke čtvrtfinálovému klání, již pátému z posledních šesti turnajů (!), kde už v náročných podmínkách nestačil na Švéda Dinga„Švédský soupeř a vyčerpávající vedro v hale už mě dále nepustilo,“ komentoval Bříza.

Obdobně si počínala klubová parťačka Štěpánka Nýdrlová, která po třech solidních výhrách podlehla v těžkém duelu belgické sokyni. „V signlu jsem bohužel nestačila na hráčku z Belgie a skončila jsem ve čtvrtfinále, ale i tak jsem s výsledkem spokojená. Za mě povedený turnaj,“ dodala nadšeně Nýdrlová.