WhatsApp Image 2022-06-05 at 10.56.10Ve dnech 2.-4. června hostily Štěrboholy první ročník mezinárodního turnaje pro žákovské kategorie Yonex Czech Youth International. Pořadatelský debut pod hlavičkou Prague Tournaments se vydařil na jedničku: ochotný a schopný pořadatelský tým, hezky připravená hala – a třešničkou na dortu byly výkony a výsledky našich hráčů. Tři zlaté medaile a celá řada pěkných výkonů v závěru školního roku…

Výsledky: online

Zúčastnili se: Kristián Bíba, Justýna Bíbová, Petr Bříza, Kryštof Coufal, Jolana Coufalová, Veronika Flusserová, Gabriela Frühaufová, Klára Gerbelová, Kristýna Gerbelová, Agáta Maixnerová, Amélie Maixnerová, Daniel Nachtman, Marek Nechvátal, Michal Pihera a Filip Titěra

Trenérské vedení: Anežka Limanovská, Martin Nachtman, Tomáš Maixner, Tomáš Krajča

Hezky zorganizovaný turnaj, který konečně přivedl také hráče z různých zemí Evropy do ČR a ne naopak, nabídl možnost zahrát si s jinými soupeři i hráčům, kteří obvykle na mezinárodní turnaje necestují. Hezké první zkušenosti a je fajn, že mohla startovat početná parta proseckých. Jednotlivé zápasy těžko vypichovat, ale i těm, kdo se umístili v základních skupinách či vypadli v prvních kolech pavouka, turnaj přinesl cenné zkušenosti.

Medailový úspěch přinesly kategorie U13 a U15. Mezi mladšími žáky to byly tři bronzy: Dan s Markem, Dan s Agátkou a Agi s Kristýnkou shodně prošli do semifinále čtyřher a mixu.

Kategorie U15 byla ještě úspěšnější. Ami sice zaváhala v úvodním zápasu skupiny, nakonec své soupeřce Bielobrovchuk dokázala oplatit prohru ve finále a stala se vítězkou singlu. Kryštof s Filipem zvládli hned v prvním zápase náročný duel s repre kolegy Vojtou a Kryštofem ve třech setech. Ukázalo se, že šlo o „předčasné finále,“ protože s ostatními soupeři si poradili už jednoznačněji a i oni si odvezli ze Štěrbohol zlato. A do třetice všeho dobrého a blýskavého Filip s Ami nenašli přemožitele v mixu a završili tak v sobotu večer dominanci nad turnajem Czech Youth. Dodejme, že ještě bronz v deblu holek vybojovala Veva společně se Sárou Grednerovou.

Všem díky za předvedené výkony a reprezentaci oddílu. Jen tak dál!