Badmintonový oddíl

1. liga: třetí, domácí kolo přineslo dvě výhry, áčko se drží v čele ligy

ligavinorV sobotu 15. ledna pořádal náš oddíl třetí kolo 1. celostátní ligy družstev dospělých (západní skupiny). Domácí prostředí nám udělala tělocvična ZŠ Vinoř, kde jsme hráli po boku extraligistů z Meteoru a Brna. Zajímavá kombinace dvou ligových soutěží byla zpestřením, stejně tak jako potřetí úplně jiná a potřetí ani zdaleka ne kompletní sestava našeho družstva. I přesto prosečtí dokázali porazit soupeře z Hamru a Meteoru B a drží se na prvních příčkách ligy společně se Slovanem Vesec.

Výsledky: online

Souběh zranění, covidových karantén a omezení a dalších problémů nás opět málem připravil o tým. SK Prosek Praha A nastoupil ve složení: Zuzanna Jankowská, Václav Palán, Jan Vorlík, Václav Podivín, Adam Šulc a Marek Schumpeter.

Ligovou premiéru v našem dresu si odbyl Marek z družstva B a posila z polského národního centra ve Varšavě Zuzka Jankowská. A je třeba říci, že to byla premiéra, jak se sluší a patří – oba byli stoprocentní a přinesli samá vítězství ;-)

Vinou nekompletní sestavy jsme museli vždy skrečovat čtyřhru žen a prohrávali tak rovnou 0:1. V prvním utkání proti SK Hamr jsme však otočili vývoj velmi rychle. Vašek se Zuzkou přehráli v mixu dvojici Brázda-Šilhavá K, uspěl i debl Vašek-Adam proti Volfovi s Brázdou. Venca měl den nevydařených koncovek – debl s Honzou proti Macákovi a Vitverovi skončil 10:12 v rozhodujícím pátém setu… Když si tak Zuzka poradila ve dvouhře s Radkou Šilhavou, vedli jsme 3:2 a věděli, že bude potřeba přidat k výhře ještě alespoň jeden bod z pánských singlů. To je výzva pro náš tým plný deblových specialistů, kteří normálně na turnajích singly nehrají. Poradili si s tím ale skvěle – Honza nátlakovou hrou přehrál Kubu Vitveru ve třech setech a také Adam hrál nejkratší možnou porci setů proti Honzovi Macákovi. Celkově tedy Prosek – Hamr 5:2.

Utkání proti Meteoru B bylo vyrovnané až do samého konce. Venca se Zuzkou ho dobře nastartovali výhrou 3:1 na sety nad Lapáčkem a Johnovou. Honza však i přes velmi dobrý singlový výkon podlehl Pavlu Synovcovi. V deblu společně s Markem však nedali šanci Lapáčkovi a Šerclovi – v tu chvíli byl stav 2:2. Došlo na druhou nevydařenou koncovku – Venda s Adamem proti Synovec-Geffen, opět pátý set a opět skóre 10:12. Za stavu 2:3 z našeho pohledu měl Meteor dva „mečboly.“ První odvrátila po suverénní hře Zuzka výhrou nad Terkou Šolarovou. A Adam na druhém singlu si poradil s Kubou Klubalem 3:0 na sety v zápase plném dravých výměn, fintiček a „haluzí“ i zábavných hlášek. Celkově tedy Prosek – Meteor B 4:3.

Při počtu absencí je konečná bilance dvou výher skvělá a stále nás drží v popředí tabulky. Těšit se můžeme na březnové play-off, ve kterém se náš tým popere o výhru v soutěži a možnost bojovat v baráži o extraligu.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Sponzoři a partneři