ligavinorV sobotu 15. ledna pořádal náš oddíl třetí kolo 1. celostátní ligy družstev dospělých (západní skupiny). Domácí prostředí nám udělala tělocvična ZŠ Vinoř, kde jsme hráli po boku extraligistů z Meteoru a Brna. Zajímavá kombinace dvou ligových soutěží byla zpestřením, stejně tak jako potřetí úplně jiná a potřetí ani zdaleka ne kompletní sestava našeho družstva. I přesto prosečtí dokázali porazit soupeře z Hamru a Meteoru B a drží se na prvních příčkách ligy společně se Slovanem Vesec.

Výsledky: online

Souběh zranění, covidových karantén a omezení a dalších problémů nás opět málem připravil o tým. SK Prosek Praha A nastoupil ve složení: Zuzanna Jankowská, Václav Palán, Jan Vorlík, Václav Podivín, Adam Šulc a Marek Schumpeter.

Ligovou premiéru v našem dresu si odbyl Marek z družstva B a posila z polského národního centra ve Varšavě Zuzka Jankowská. A je třeba říci, že to byla premiéra, jak se sluší a patří – oba byli stoprocentní a přinesli samá vítězství 😉

Vinou nekompletní sestavy jsme museli vždy skrečovat čtyřhru žen a prohrávali tak rovnou 0:1. V prvním utkání proti SK Hamr jsme však otočili vývoj velmi rychle. Vašek se Zuzkou přehráli v mixu dvojici Brázda-Šilhavá K, uspěl i debl Vašek-Adam proti Volfovi s Brázdou. Venca měl den nevydařených koncovek – debl s Honzou proti Macákovi a Vitverovi skončil 10:12 v rozhodujícím pátém setu… Když si tak Zuzka poradila ve dvouhře s Radkou Šilhavou, vedli jsme 3:2 a věděli, že bude potřeba přidat k výhře ještě alespoň jeden bod z pánských singlů. To je výzva pro náš tým plný deblových specialistů, kteří normálně na turnajích singly nehrají. Poradili si s tím ale skvěle – Honza nátlakovou hrou přehrál Kubu Vitveru ve třech setech a také Adam hrál nejkratší možnou porci setů proti Honzovi Macákovi. Celkově tedy Prosek – Hamr 5:2.

Utkání proti Meteoru B bylo vyrovnané až do samého konce. Venca se Zuzkou ho dobře nastartovali výhrou 3:1 na sety nad Lapáčkem a Johnovou. Honza však i přes velmi dobrý singlový výkon podlehl Pavlu Synovcovi. V deblu společně s Markem však nedali šanci Lapáčkovi a Šerclovi – v tu chvíli byl stav 2:2. Došlo na druhou nevydařenou koncovku – Venda s Adamem proti Synovec-Geffen, opět pátý set a opět skóre 10:12. Za stavu 2:3 z našeho pohledu měl Meteor dva „mečboly.“ První odvrátila po suverénní hře Zuzka výhrou nad Terkou Šolarovou. A Adam na druhém singlu si poradil s Kubou Klubalem 3:0 na sety v zápase plném dravých výměn, fintiček a „haluzí“ i zábavných hlášek. Celkově tedy Prosek – Meteor B 4:3.

Při počtu absencí je konečná bilance dvou výher skvělá a stále nás drží v popředí tabulky. Těšit se můžeme na březnové play-off, ve kterém se náš tým popere o výhru v soutěži a možnost bojovat v baráži o extraligu.