Badmintonový oddíl

2. liga: B-tým stále v čele, vzájemné prosecké souboje

V neděli 16. ledna hostila naše domácí hala na Proseku čtvrté kolo 2. regionální ligy. Sešly se u nás týmy SK Hamr B a hned tři prosecká družstva – Prosek B, C a D. Byla tak k vidění spousta vzájemných soubojů našich hráčů a hráček. Béčko si udrželo skvělou bilanci a se třemi výhrami i průběžné první místo v tabulce soutěže. Týmy C a D budou bojovat o udržení, k tomu se více posunulo déčko, které dokázalo porazit tým C.

Tým SK Prosek Praha B nastoupil ve složení kapitán Miloslav Beznoska, Tomáš Krajča, Marek Schumpeter, Václav Obhlídal, Jitka Benešová, Karolína Nachtmanová, Ivana Treperová.
SK Prosek Praha C hrál v sestavě kapitán Jan Jurka, Radovan Gregor, Filip Týc, Petr Mazur, Dana Kykalová, Šárka Vlášková, Veronika Tvrdíková.
SK Prosek Praha D ve složení kapitán Anton Bocharov, Evžen Stolowitzki, Jan Šnaiberk, Tomáš Orlík, Jiří Zlatník, Natálie Stará, Gabriela Kuptíková, Jana Flusserová.

V úvodním kole si B-tým poradil s déčkem poměrem 8:0. Déčkaři ale sehráli řadu vyrovnaných zápasů či setů, do třetí sady se dostal mix Natky s Antonem proti Kolouškovi s Jitkou i debl Jirka-Anton vs. Vašek-Marek.

Družstvo C zaznamenalo remízu 4:4 s týmem Hamru. Při ní bodovaly holky skrečí dámského deblu ze strany soupeře, mix Radka s Danuškou a debl Radka s Honzou (obojí po třech setech) a Šárka hladkou výhrou ve dvouhře. Škoda byla, že se nepodařilo uhrát ani jednu pánskou dvouhru, a třísetové prohry ve snad hodinovém zápase Petra a Filipa proti dvojici Rombald-Klíma.

Vzájemný souboj týmů C a D přinesl vítězství déčku. To vyhrálo všechny dvouhry, k těmto čtyřem bodům pak získalo ještě mix Antona s Natkou proti Honzovi a Daně. Celkově tedy 5:3 pro tým D a důležitá výhra v boji o vyhnutí se baráži.

Béčko přehrálo Hamr B výrazným poměrem 7:1. Jediný bod soupeře uhrál Martin Rombald v singlu proti Markovi. Jinak si Tomáš poradil se Sklářem, Vašek po náročných třech setech s Klímou, vyhrála též Kája a páry Tomáš-Koloušek, Vašek-Marek a Koloušek-Ivča. Dívčí debl soupeři nepostavili.

Na závěr nedělního programu se utkaly týmy Prosek B a Prosek C. Unavené céčko nedokázalo čelit B-týmu a skončilo to výsledkem 6:2 pro tým B.

Béčko tak bude i nadále držet první místo v tabulce 2. regionální ligy a popere se o postup výš. Céčko a déčko čekají ještě dvě hrací kola, v nichž mohou svou bilanci vylepšit a zabojovat o 5. či 6. příčku, jež by znamenala vyhnutí se prolínací baráži s vítězi 3. ligy.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři