Badmintonový oddíl

Austrian U17 Open + Hofsteig Youth: velká prosecká výprava v Rakousku

rakouskoVe dnech 17.-19. června se konaly v rakouských městech Dornbirn, Lauterach a Wolfurt mládežnické turnaje BEC U17 – Austrian U17 Open a také turnaj pro mládežnické kategorie U11, U13 a U15 Hofsteig Youth. Na hranici Rakouska se Švýcarskem, Německem a Lichtenštejnskem jsme vyslali početnou skupinu deseti hráčů, kteří si vyzkoušeli hrát proti konkurenci ze silných zemí a posbírali některé úspěchy, především ale spoustu kvalitních zápasů a nových zkušeností.

Naši výpravu tvořili:
pro turnaj U13 Agátka Maixnerová, Kristýnka Gerbelová, Dan Nachtman a Marek Nechvátal s trenérem Martinem Nachtmanem
pro turnaj U15 Gabča Frühaufová s trenérkou Anežkou Limanovskou
a pro turnaj U17 Ami Maixnerová, Štěpi Nýdrlová, Kryštof Coufal, Filip Titěra, Petr Bříza + přidružený člen Luky Thor s trenérem Tomášem Krajčou
a za odřízení a podporu děkujeme Zdeňkovi a Sylvě

Výsledky BEC U17: online

Další odkazy na fotografie a stream: linktree

Nejcennější úspěch v turnaji evropského okruhu získala Ami, která ve spolupráci se sympatickou švýcarskou spoluhráčkou Jorinou Jann došla do čtvrtfinále turnaje. Dobrá hra a prima spolupráce pomohly vyvážit tentokrát slabší výkon ve dvouhře. Těžký byl turnajový los pro Petra, který alespoň získal možnost zahrát si proti Roko Pipuničovi, jedničce evropského circuitového žebříčku. A vedl si statečně, zápasů v dobré rychlosti není nikdy dost a mohou být motivací podobně zabrat i v tréninku. Ostatní kluci i Štěpánka shodně uhráli jedno kolo v singlu. Nejblíže k postupu do třetího kola byla právě Štěpi, která hrála tři sety s Jorinou Jann, ale nakonec bohužel neúspěšně. Soupeřka pak došla až do semifinále! Kryštof ve druhém kole podlehl nátlakově hrajícímu Yuri Cho, Fíla nestačil na rakouského suveréna a technického hračičku Pascala Chenga, Luky podlehl ve vyrovnaném boji Marzuanovi.

V jedné z nejhezčích hal, kde se turnaje circuitu odehrávají, bylo vidět, jak se už učíme zvykat si na rychlost a náročnost soubojů s o rok či dva staršími protihráči. Budovat si pozici na sedmnáctkové „scéně“ a na základě zpětné vazby po zápasech, s videem a na tréninku postupně zlepšovat své dovednosti a hru, to je nejdůležitější část celého procesu. Všichni zúčastnění budou mít spoustu postřehů pro další práci, a tak to má být.

Výsledky turnaje Hofsteig Youth: online

Turnaj U15 očima trenérky Anežky:

Gabča rozehrála svoji rakouskou misi v mixu po boku rumunského parťáka George – Alexandru Mocana a vedlo se jim více než skvěle! V prvním kole, kdy jsme si vše radili a řekli anglicky, což byla i pro mě stejně jako pro Gabču premiéra Gabča ukázala, že se mezinárodní konkurence nebojí, že je schopna zahrát velmi kvalitní a bojovné zápasy, kdy ze sebe nechá na kurtu úplně všechno do posledního dechu. Postupně si dokázali poradit se soupeři z Česka, Rakouska, Švýcarska a až v semifinále je zastavili hráči a pozdější vítězové z Maďarska. I tak bronzová medaile má vlastně cenu zlata!

V singlu Gabča proti zahraničním soupeřkám dokázala držet krok, dokázala zahrát kolikrát svůj nadprůměrný výkon a zcela zaslouženě si odnesla vítězný míč na svoji stranu. Ač nedokázala postoupit ze skupiny, tak za všechny předvedené výkony na sebe může být náležitě pyšná a hrdá co dokázala zahrát. A já jsem na ni jsem hrdá o to víc, že nic nevzdala a ukázala srdce i odhodlání bojovnice. V deblu si se svojí parťačkou ze Švýcarska, kdy měla premiéru s koučováním od švýcarské trenérky také v angličtině a nejdříve si poradily s rakouským párem ale zastavily je rakety pozdějších vítězkách z Německa.

Za mě jako za trenérku, která s ní protrpěla celé dny v šílené vyhřáté hale jsem maximálně spokojená a strašně šťastná jaké předvedla výkony, kolik toho dokázala uběhat a jak zodpovědně ke každému zápasu přistoupila a dala ze sebe úplně všechno. Je to obrovská odměna ze všechnu práci co nejen Gabča ale i celý zbytek rodiny k badmintonu přistupuje a co všechno pro badminton obětuje. Klobouk dolů za výkony, odhodlání a celou sezonu!

Turnaj U13 očima trenéra Martina:

13náctkový turnaj se odehrával v městečku Lauterach, kde nás přivítala pěkná hala s dostačujícím místem okolo hřiště i s vysokým stropem a příjemným klimatem navzdory horkému podnebí, který v daný okamžik panovalo.

Příjemné zjištění bylo, že ve startovní listině naší kategorie se kromě nás a T. Klapala (Rychnov) nenachází žádný jiný hráč ze země české, tím jsme se mohli připravit na hráče neznáme a cizojazyčné, což se nám také splnilo – takže velká paráda, poslali jsme některé země do smutku, kdy celá čtyřka v singlech i v párovkách zaznamenala vítězství.

Všichni odehráli krásné zápasy, kde si naše čtyřka sáhla na dno, kde makali a vytáhli to nejlepší co umí. Nakonec to mělo pro nás hořkou koncovku – u holek se jednalo o deblové semifinále proti dobře hrajícím Němkám, kdy po první prohrané sadě, si holky řekly, takže takhle ne, my je prostě rozsekáme a taky tak učinily, jenže ve třetí sadě přišel zlom, kdy po pár nevynucených chybách na začátku sady se již nedostaly do hry, velká škoda, ale taky velká zkušenost, že když se něco nepovede, tak to prostě zahodím (slova Toma K. – prostě to spláchnu), kámoška mě podpoří a jede se dál, ale veliký úspěch to byl – pač placka z mezinárodka je přeci bomba.

U kluků se jednalo o čtvrtfinále v deblu, kdy naši kluci šli na kurt tak zdravě nahecovaný na francouzský sehraný pár, kde začal boj o každý bod, kde nikdo nechtěl nechat padnou balón, po vyhrané první sadě, přišel ve druhé sadě útlum, třetí sada skončila prohrou 19:21, velká škoda, ale taky velká zkušenost, každý je hratelný, není třeba měnit hru, když to funguje, nespoléhám na aut, klukům utekla sice placka o dva body, ale zase dostali zasloužený potlesk a chválu nejen od francouzského trenéra.

Já tedy musím moc poděkovat téhle čtyřce za krásný, někdy i infarktový zážitek, za jejich vzájemnou podporu v hale plné cizáku, bojovnost i chytrou hru, když zrovna soupeř je fyzicky i úderově vyspělejší (i tak prohrál) a krásné zjištění že, my z Proseka se umíme a hodláme prosazovat na mezinárodku.

Nedělní koupel v Bodamském jezeře byla pěkným ukončením našeho výletu, takže díky parto.

20220619_091048

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři