WhatsApp Image 2023-01-22 at 12.59.22O víkendu 21.-22. ledna hostil Hradec Králové celostátní turnaj GPA kategorie U17. Početná prosecká skupina si na něm vybojovala účast ve všech finálových zápasech a z pěti šancí proměnila dvě v zisk zlatých medailí. Ty si vybojovali Amélie Maixnerová v dívčí dvouhře a Lukáš Thor v chlapecké čtyřhře. Celková medailová bilance 2-3-3 je úctyhodným startem do kategorie U17 v roce 2023.

Výsledky: online

Turnaje se zúčastnili: Petr Bříza, Gabriela Frühaufová, Klára Gerbelová, Amélie Maixnerová, Štěpánka Nýdrlová, Lukáš Thor a Filip Titěra
Trenéři: Vít Šeďa a Tomáš Krajča

Ačkoliv nemoc připravila o účast Kryštofa Coufala, stále jsme mohli do bojů prvního letošního GPA vyslat velmi početnou i ambiciózní skupinu. Navíc rozšířenou o Lukáše, pro kterého to byla turnajová premiéra za náš klub. Máme radost, že jsme mohli na Proseku přibrat do týmu juniorského reprezentanta, pracovitého a cílevědomého hráče a navíc parťáka pro naše kmenové hráče.

Klára a Gabča zasáhly pouze do sobotního programu a tentokrát méně úspěšně. Obě holky na sobě ale pracují a mají na to, aby během roku postupně více a více trápily starší či zkušenější protihráčky. Ostatním se dařilo výsledkově o něco lépe. Dílčím zklamáním byla prohra Lukáše s Patzákem v singlu (tentokrát byl dobrušský levák nad síly toho brněnského), dílčím potěšením mixové výkony Petra a Štěpánky, vybojované, ale o to cennější singlové výhry Filipa, kvalita singlové hry, kterou předvedla Ami, a další jednotlivé zápasy. Turnaj se v sobotu natáhl docela do večera a k tomu zahrnoval přesun z haly ZŠ Kukleny do „plechové arény“ TJ Montas.

V neděli s výrazně sněhovější kulisou došlo na boje o medaile. Skvěle hrál Petr v deblu s Kryštofem Klímou, v předčasném finále podlehli Lukášovi a Michaelu Havlíčkovi 19:21 a 18:21. Do finále deblu se dostali i Ami s Erikou a díky skreči mixu též Filip s Ami.

Ze tří singlových šancí jsme proměnili dvě. Štěpánka sehrála dobrý a vyrovnaný zápas s Kájou Kalkušovou, ale odešla poražena 19:21 a 15:21. Ami si poradila s Eliškou Mikešovou. A Filip sice tragicky začal (skóre asi 2:13), ale nakonec našel vítězný recept na Kryštofa Klímu.

V posledním semifinále nedělního programu bohužel Lukáš s Erikou podlehli na tři sety Kaplanovi a Fliglové. Přesto ještě byla naděje na to, že by prosečtí mohli brát zlatou medaili ve všech disciplínách.

Z pěti finále se podařilo nakonec vyhrát dvě. Bylo mezi nimi hned to první – Ami po velmi soustředěném výkonu, s téměř stoprocentní reakcí na taktické pokyny a úpravy, vyhrála nad Kájou Kalkušovou 21:18 a 21:15. Filip ji nenapodobil a ve velké únavě už nestačil na Lukáše Patzáka. V souběžně hraných deblových finále Lukáš a Michael nedali šanci dvojici Libor a Jakub Raška. Ami s Erikou si však „vylámaly zuby“ na skvěle bránících a hrajících Nele Fliglové a Elišce Mikešové.

Celý program uzavřel mix, kde Filip s Ami vyhráli první set, přesto odešli poraženi Ondřejem Kaplanem a Nelou Fliglovou. Byl to ale hezký, takticky vedený zápas a pěkné uzavření celého turnaje.

První áčka po posunu ročníků v kategoriích nám vyšla velmi dobře. Přesto víme, že může být ještě lépe, a budeme trpělivě rozvíjet dovednosti hráčů, aby mohli příště republikové, ale též mezinárodní konkurenci zavařit ještě o něco více. Related: phoenix police radio frequencies, impetigo medical terminology breakdown, chester zoo member days 2021, glenbard west football coaches, how to change fitbit sense weather to fahrenheit, tennessee high school football rankings, draw flags from memory, la crosse remote sensor blinking red, how to skew text in premiere pro, galago for sale, carlo de bortoli net worth, vintage rolling stone magazine, riverside school district news, ff14 shiva extreme how to unlock, lake compounce swap meet 2022,