Badmintonový oddíl

MČR dospělých v Praze přineslo dvojí bronzovou radost

WhatsApp Image 2022-05-21 at 20.03.23Ve dnech 20.-22. května hostilo O2 Universum v Praze – Vysočanech vrcholný turnaj sezony dospělých: mistrovství ČR. Nechyběli ani prosečtí hráči, kteří za hlasité podpory z publika předvedli krásné výkony, trápili nasazené favority a mohli se nakonec radovat ze dvou bronzových medailí. Ty získali spolu Václav Palán a Adam Šulc ve čtyřhře mužů, Adam Šulc pak přidal ještě třetí místo v mixu společně s Klárou Šilhavou. Veliká gratulace oběma!

Výsledky: online

Hráči našeho klubu v soutěži: Michaela Zelinková, Vanda Sedláčková, Václav Palán, Adam Šulc, Jan Vorlík, Václav Podivín, Filip Stádník
O koučink se dále postarali: Eliška Maixnerová, Tomáš Parkán, Václav Palán, Tomáš Krajča
Díky patří také Anežce za zorganizování divácké podpory – zážitek pro zúčastněné děti a samozřejmě též cenná podpora hráčkám a hráčům na kurtu.

Výsledkově, ale i herně vydařené MČR bylo skvělou zpětnou vazbou pro přípravu top oddílové skupiny a jejich společnou tréninkovou i turnajovou snahu během posledních měsíců. Na MČR se potkávají nejlepší kluboví hráči s těmi, kteří se připravují profesionálně, a jde vždy o zajímavé porovnání, o kolik je „mezinárodní vlak“ dál. Letos jsme v něm rozhodně nepropadli a medaile jsou jen třešničkou na dortu dobré hry a výkonnostního růstu.

Do mixu zasáhly tři páry. Míša hrála s Petrem Beranem, po prvním vyhraném kole nestačili na loňské mistry Hubáčka a Fuchsovou, ačkoliv bez šance tento zápas určitě nebyl. Vašek P a Adam měli tradičně rozděleny sestry Šilhavé, Vašek hrál se starší Radkou, Adam s mladší Klárou. Po úspěšně zvládnutých prvních kolech (zejména je třeba vypíchnout výhru Adama a Kláry nad nasazenými Ehmem a Valentovou) došlo ve čtvrtfinále na vzájemný souboj, který lépe dopadl pro Adama a Kláru. Semifinále nabídlo tři rozdílné sety proti dvojici Hubáček/Kurzová, bohužel se špatným koncem. Bronz je i tak pro stále ještě juniorský pár velkým úspěchem.

Singl mužů byl bez prosecké účasti. V singlu žen to bylo tak trochu „přes kopírák“. Zvládnuté první kolo a prohra s nasazenou hráčkou. Vanda přehrála Adélu Klapalovou, pak však podlehla Kateřině Tomalové, turnajové dvojce a nakonec stříbrné hráčce. Míša si poradila s Benediktovou, následně vyzvala turnajovou jedničku Terezu Švábíkovou. S mistryní ČR sehrála skvělý první set, bohužel v koncovce neúspěšný 21:23, druhý už si Terka více pohlídala. Míša ji však trápila nejvíce ze všech hráček v průběhu turnaje.

Ve čtyřhře žen prosecký pár chyběl, ale mezi muži jich bylo hned několik. Smůlu na los měli Venca s Honzou; po volném kole vyzvali hned nasazené jedničky Jaromíra Janáčka a Tomáše Švejdu. Prohra 5:21 a 14:21 byla vyjádřením rozdílu v kvalitě a také vstupní nervozity. Skvěle hrál Filip s Danem Skrčeným – v prvním kole přehráli juniorský pár Cirók/Hrazdíra a ve druhém neměli daleko k vyřazení nasazené dvojice Jiří Derka/Adam Ehm; prohra 16:21 ve třetím setu zamrzela, dlouho se dařilo hru úspěšně zpomalovat a hráčům nastaveným na agresivní styl i tak trochu „otrávit“… Skvělé výkony a medaile navrch, to je charakteristika výkonů dvojice Vašek / Adam. Po volném kole měli těžké soupeře v podobě dvojice Hubáček/Janoštík, zápas zvládli kvalitou rozehrávky prvních míčů, drajvových přestřelek i psychickou odolností v koncovkách 22:20 a 21:19. Perličkou je, že tento páteční výsledek svítil na „opuštěné“ tabuli v hale ještě celou sobotu jako hezká připomínka ;-) V sobotním programu opět vyrovnaná dvojice soupeřů – Petr Beran a Jindřich Kukač. Kluci dokázali aplikovat odlišný styl pokrytí prvních míčů a hrát dostatečně nátlakově i pestře, vyhráli 21:18 a 21:19 a dostali se tak do semifinále! V něm podlehli pozdějším vítězům Adamu Mendrekovi a Ondřeji Královi 4:21 a 13:21. Po zvyknutí si na rychlost a agresivitu pokrytí prvních tří míčů dokázali ve druhém setu s reprezentanty držet krok a uhrát i své body, rozdíl oproti předchozím však byl veliký.

MČR bylo tak nakonec pro všechny zážitkem nejen pro prostředí moderní arény, ale zejména pro předvedenou hru a pěkné výsledky. Ještě jednou velká gratulace medailistům a všem díky za vzornou reprezentaci klubu.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři