d34757c9-c6ad-4ff7-bf6f-bc268af68e61V sobotu 19. března se hrálo na Hamru v Braníku finále play-off západní skupiny 1. ligy. Šest nejlépe umístěných týmů po základní části bojovalo o titul a také možnost startovat v extraligové baráži. Náš tým v duchu celé letošní sezony startoval v minimální sestavě tvořené jádrem našich hráčů bez posil. O to motivovanější ale všichni byli, aby potvrdili vítězství v základní části a získali pro náš klub medaile.

Výsledky: online

Náš tým nastoupil ve složení Michaela Zelinková, Václav Palán, Jan Vorlík, Adam Šulc, Václav Podivín.

Ve čtvrtfinále mělo družstvo SK Prosek Praha volný los a čekalo na výsledky dvou utkání. V nich domácí Hamr porazil TJ Astra poměrem 5:2 a BK TU v Liberci v napínavém souboji přehrál BA Plzeň B 4:3. Naším soupeřem se tedy stalo družstvo Technické univerzity.

Semifinále proti Techničce jsme zvládli výsledkem 4:1, když soupeři získali bod pouze za skrečovanou čtyřhru žen. Bodovaly ale oba pánské debly Adam-Vašek a Venca-Honza v koncovce pátého setu 12:10. Ve třech setech své dvouhry vyhráli Míša s Nejedlovou a také Adam proti Zahrádkovi. V souběžně hraném druhém semifinále nakonec TJ Slovan Vesec udolal hamerské 4:3 a věděli jsme tak, že dojde na souboj dvou nejlepších týmů po základní části.

V boji o třetí místo BK TU v Liberci porazil Hamr Praha 5:1.

Finále pro nás bohužel nemělo příznivý průběh a konec, ačkoli všichni bojovali jako lvi. Bod získali liberečtí za skreč dámské čtyřhry, Míša v ženském singlu podlehla Soně Hořínkové 1:3 na sety. Naše body přinesl Vašek s Adamem, kteří na tři sety porazili pár Klimeš-Šula. Dobře dopadl i napínavý mix Vaška s Míšou proti Vajsejtlovi a Foukalové 11:9 v rozhodující páté sadě. Do pěti setů došel i Adamův singl s Ondrou Klimešem, avšak úspěšnější byl soupeř poměrem 5:11. Na jedničce pak Honza podlehl ve čtyřech setech Davidu Stejskalovi a nebylo tak nutné hrát ani druhou mužskou čtyřhru. Výsledkem 4:2 ve finále zvítězil TJ Slovan Vesec a naše družstvo tak získalo druhé místo a stříbrné medaile v letošním ročníku 1. ligy.

Z výsledku i tak máme velikou radost. Družstvo poznamenané v průběhu sezony řadou absencí dokázalo, že může stavět na vlastních odchovancích, často úspěšně pomáhali hráči z nižších týmů a přesto nebylo nutné slevit z cílů a do poslední chvíle jsme mohli bojovat o titul.

„Ačkoliv místo zlata cinklo stříbro, nemusíme se cítit jako poražení. Myslím, že celá sezóna je jedním velkým vítězstvím, které je pouze dovršeno stříbrem pro celý Prosek! Týmová práce celého našeho klubu se podepsala pod zcela unikátní sezónu, kdy byl A-tým ve většině případů doplněn z řad ostatních proseckých týmů. Tímto bychom rádi poděkovali našim posilám – Jitce, Šárce, Natce, Ivče, Markovi, Tomovi a Filipovi, kteří nás na kurtech skvěle doplnili,” zhodnotil po dohrání za celé družstvo Jan Vorlík.