IMG_0185Ve dnech 18.-20. března hostilo město Bierun turnaj evropského okruhu Polish U17 International. Do města jen pár kilometrů od Osvětimi vyrazila čtyřčlenná skupina hráčů pod vedením trenéra Tomáše Krajči. Mladší hráči ročníků narození 2008 a 2009 byli na svém prvním „oficiálním“ turnaji BEC do žebříčku a čelili o dva až tři roky starším soupeřům se ctí, ve dvou případech vybojovali dokonce postup mezi 16 nejlepších.

Výsledky: online

Ačkoliv původně byli hluboko pod čarou, nakonec se dostali do soutěže všichni (počet odhlášených byl doopravdy extrémní, včetně celé francouzské reprezentace a pochopitelně vzhledem k situaci též hráčů z Ukrajiny, kteří se dočkali alespoň dlouhého potlesku při zahájení turnaje). V Bierunu tak hráli Kryštof Coufal, Amélie Maixnerová, Štěpánka Nýdrlová a Filip Titěra.

V mixu los posunul oba páry do 32 nejlepších a hráli tedy až v sobotním programu. Zároveň si s námi los ale nepěkně zahrál v klučičím singlu, kde oba měli silné soupeře z Česka. Filip i přes velkou snahu neuhrál více než 12 a 11 bodů na Vojtěcha Havlíčka. Kryštof bojoval se svým tréninkovým parťákem a druhým nasazeným Markem Čepelou – a nechybělo mnoho k velkému překvapení. Nakonec 22:24 ve třetím setu, kde Kryštof měl i tři mečboly…

Holky zvládly páteční singlový program vítězně. Ami si poradila s domácí Agátou Kozickou 21:11 a 22:20. Štěpánka předvedla kvalitní výkon a vyřadila Němku Sophii Lehmann dvakrát 21:17.

Na závěr programu prvního dne přišla také první kola deblů. Kluci hráli moc dobře, aktivně a útočně, zvládali vyhrát první tři míče a vyřadili nasazený pár ze Slovenska Suchý-Poláček. Ami s Erikou Osičkovou měla české soupeřky Czajovou a Fliglovou, i přes vyhraný první set z toho nakonec byla porážka po 38 minutách vyrovnaného boje.

V sobotu nejprve došlo na mixy. Filip s Ami hráli tři sety proti lucemburskému páru Decker-Hefner, v tom posledním už ale tahali za kratší konec a příliš bránili. Kryštof a Štěpánka vzali dvakrát 14 bodů dvojici Cybulski-Syrek, škoda série ze stavu 13:13 na 13:19 na jedno podání soupeřů ve druhém setu.

Následovaly dvouhry. Štěpánka hrála proti Erice Osičkové, v pěkném zápase si držela téměř neustále vedení a zvítězila 21:15 a 21:18. Ami sehrála krásný souboj s anglickou hráčkou Lucy Brierley. Po setech 15:21 21:18 a 19:21 sice odešla poražena, ale za výkon se rozhodně nemusela stydět.

To platí i o klucích, kteří podlehli dvakrát 12:21 páru Marzuan-Sanchéz z Německa. O mnoho větší a silnější soupeři byli nad jejich síly, výkon našich hráčů ale ocenil i německý reprezentační trenér.

Posledním vystoupením byl singl Štěpánky mezi 16 nejlepšími proti litevské hráčce Vilte Paulauskaite. První set se Štěpa držela, ve druhém se ale nechala přetlačit aktivně a přesně hrající levorukou soupeřkou 14:21 a 5:21.

Celkově naši mladí hráči v turnaji překonali očekávání. Při prvním startu v BEC U17 uhráli vítězné zápasy a ukázali kvalitní, bojovné a dobré výkony. S bodovým základem získaným v Polsku už se též budou moci snadněji dostávat do soutěží U17 a s respektem k mezinárodní konkurenci myslet i na ještě lepší výsledky.