V neděli 19. března se v tělocvičně ZŠ Vinoř hrál finálový turnaj play-off západní skupiny 1. celostátní ligy. Týmu dospělých SK Prosek Praha se podařilo porazit SK Hamr a ve finále Sokol Radotín, raduje se tak z mistrovského titulu a možnosti bojovat o účast v extralize v baráži proti týmům Dobrušky a Českého Krumlova.

Výsledky turnaje: online

Úspěchu vedle poctivé přípravy a utužování týmového ducha pomohlo, že se nás tým sešel v kompletní sestavě a bez zdravotních obtíží. Pod vedením kapitána Václava Palána v ligovém play-off nastoupili: Zuzanna Jankowská, Michaela Zelinková, Ivana Treperová, Lukáš Klačanský, Adam Šulc, Václav Podivín, Jan Vorlík a Jaroslav Chlubna.

V semifinálovém utkání jsme se postavili proti pražskému soupeři SK Hamr. Nakonec jednoznačný výsledek 6:0 se ale nerodil vůbec snadno – těsné koncovky a třetí sety museli vybojoval Vašek s Ivčou v mixu proti Suchému a Šilhavé, Adam v singlu proti Vitverovi i Lukáš na dvojce proti Havlíčkovi. Jeden bod jsme získali skrečí dámské čtyřhry ze strany soupeřů a další pak suverénně přidali v deblu Vašek s Adamem a Jarda v singlu.

Mezitím si Radotín poradil se Slovanem Vesec, a tak došlo na souboj dvou nejlepších týmů po základní části o zlaté medaile.

A také finále dopadlo dobře! Úvodní mix pro sebe sice získala dvojice Bitman-Johnová, pak už ale následovaly jen prosecké body. Míša se Zuzkou v deblu, Zuzka v singlu a Vašek s Adamem na prvním deblu to zvládli ve dvou setech. Do vítězné pětice potřebných bodů nám pak pomohly třísetové výhry Honzy s Lukášem nad Lapáčkem a Synovcem a konečně Jardova vyhraná koncovka třetí sady proti Pavlu Synovcovi. Celkově 5:1 pro SK Prosek Praha a velká radost ze zlatých medailí!

Vítězný den si celý tým náležitě protáhl dobře užitými oslavami. Díky zlatým medailím si navíc prosečtí prodloužili sezonu – budou se totiž moci zúčastnit baráže o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže – extraligy – která je pro náš tým velkým lákadlem. Soupeři bude Sokol Dobruška a SKB Český Krumlov. Tak držme palce, ať se už tak vydařená sezóna ještě vylepší.

Citace z článku na Czechbadminton.cz:  „Důležité bylo, že celý tým byl zdravotně v pořádku, všichni navíc ukázali maximální odhodlání získat zlaté medaile. V týmových soutěžích může vždy někdo překvapit, naštěstí jsme zvládli těsné koncovky některých zápasů. Do baráže se těšíme a chceme postoupil,“ zhodnotil počínání svého týmu kapitán vítězů Václav Palán.