oliga

V neděli 11. října zahájilo ligové družstvo SK Prosek Praha sezónu dvojutkáním v tělocvičně ZŠ Vinoř. V domácím prostředí, které pomohlo vytvořit i několik desítek fanoušků, se nám podařilo porazit oba soupeře – Astru B poměrem 7:1 a Slovan Vesec poměrem 5:3. Po úvodním víkendu by tak náš tým měl být se dvěma výhrami v čele západní skupiny 1. ligy!

Za družstvo SK Prosek Praha pod vedením kapitánky Diany Pražákové nastoupili Míša Zelinková, Berta Ausbergerová, Marian Šulko, Tomáš Krajča, Honza Vorlík, Michal Beznoska a Filip Stádník.

Prohlédněte si: galerie fotografií

SK Prosek Praha – TJ Astra ZM Praha B 7:1

Prohlédněte si: zápis o utkání

Ráno jsme se ve Vinoři sešli v plné sestavě a výborné, motivované náladě. V klecanském ateliéru znovu nalezené transparenty jasně sdělovaly: „Prosečtí do boje – ostatní do hnoje!“ a také naše nedávné nindža-motto „Jsme rychlejší než želvy.“ A to jsme teda doopravdy byli 😉

TOMÁŠ A KOLOUŠEK  v deblu

TOMÁŠ A KOLOUŠEK v deblu

Se soupeřem, s nímž obvykle hráváme vyrovnané duely, jsme si tentokrát poradili velmi suverénně. Až v posledním zápasu Astra odvrátila hrozbu kanára, když Míša ve třech setech podlehla Zuzce Klusoňové. To už jsme měli ale za sebou sedm vítězství. Vše příjemně načali Filip s Bertou, kteří v deblu porazili dvojici Gregor-Zychová 22:20 a 21:15. Současně Tomáš s Kolouškem otočili průběh obou setů a porazili pár Waller-Simonian. Nejnapínavější zápas dopoledne hrály Míša s Bertou, které ale porazily Zychovou a Klusoňovou 24:26 21:19 a 21:16. Ve třetím setu už to holky „měly pod kontrolou“ – myšleno tedy hru, protože s nalíčením už to bylo slabší; a to je samozřejmě velmi důležité. 😉

Čtvrtou párovou výhru přidali po klidném výkonu Honza s Marianem proti dvojici Měřička-Myšák. Honza si poradil díky dobrému útoku se Simonianem a tentokrát velmi „naspeedovaný“ Tomáš přehrál Měříčku. Pravda, ve druhém setu hodně pomohlo sedm soupeřových nevynucených chyb z příjmu… ale asi Jirka cítil, že to náš hráč fakt potřebuje.

Celý zápas uzavřel již zmíněný nešťastný singl Míši a naopak šťastná třísetová výhra Maroše nad Lukášem Myšákem, který to pak smutně zhodnotil slovy: „Nevěřil bych, že mě udělá na fyzičku chlap, kterýmu je 39…“

A přece udělal.

Po příjemném týmovém obědě a kopě legrace na účet „oblíbeného“ Honzíka jsme se vrátili zpět do tělocvičny a snažili se uvést do provozu pro druhý zápas s libereckým týmem Slovan Vesec.

SK Prosek Praha – TJ Slovan Vesec 5:3

Vesec, v jehož kádru se to hemží šikovnými juniory, angažoval i dvě polské posily, a nebylo to s ním letos vůbec jednoduché. Na dobrou cestu k výhře nás ale nakoply párové disciplíny. Filip s Bertou sice s drobnými obtížemi, ale přece porazili pár Kanajlo-Hlavatá 23:21 a 21:13. Tomáš s Kolouškem nezaváhali ani v druhém deblu proti mladším soupeřům a při výhře 21:19 a 21:14 nad párem Stejskal-Vajsejtl si dovolili i „exhibiční“ křižný kraťas, který Tomáš ve druhém setu poslal v předním backhandu prakticky ze země na druhou stranu kurtu. Diváci, spoluhráč, rozhodčí i soupeři jen nevěřícně koukali, jak se již „ztracený“ míč překulil přes pásku a prasátkem zapadl na stranu veseckých…

MÍŠA S BERTOU a jejich "synchronizovaný debl"

MÍŠA S BERTOU a jejich „synchronizovaný debl“

Když Míša s Bertou zvládly zápas proti vesecké dvojici Slatinská-Socha přesvědčivým poměrem 21:10 a 21:18, vedli jsme už 3:0. Z pohledu pozdějšího vývoje událostí přinesli klíčový bod kluci v prvním deblu – Honza a Maroš udolali rychlou a přesnou dvojici Klimeš-Sczymczak 23:21 15:21 a 21:18. Výborný výkon Honzy a přehled na kurtu i taktické umisťování míčů od Maroše nám daly jistotu remízy.

O výhru jsme pak hráli ve dvouhrách. Velkou šanci měl Tomáš, který ale po vyrovnaném průběhu podlehl Davidu Stejskalovi. Srovnat se s rozdílnými rychlostmi míčů bylo obtížné, s totálně přesnými smeči soupeře a vlastním očekáváním a tlakem na to, že jde o důležitý zápas, ještě mnohem těžší. Nakonec z toho byla prohra 21:19 17:21 a 15:21. Naštěstí v tu chvíli zatáhla za záchrannou brzdu Míša, která si poradila s polskou soupeřkou. Oliwia Socha rozhodně na kurtu nestála, jako by byla z mramoru, ale lítala po něm, smečovala, povzbuzovala se a podala o dost lepší výkon než v prostřední části dne proti Astře. Naše Míša ale i po pauza zaviněné zraněním hraje jako z partesu a zápas zvládla výsledkem 15:21 21:19 a 21:13.

V závěrečných zápasech se hrálo už jen o skóre. Maroš doplatil na svalové zranění a po prohře v prvním setu 16:21 s polskou posilou Vesce musel svůj zápas na jedničce vzdát. To Honza vzdoroval dlouho, s Klimešem vyhrál první set 21:17, pak ale prohrál 17:21 a 13:21.

Celkově jsme i tak porazili Slovan Vesec 5:3. Se dvěma výhrami bychom se měli dostat do čela prvoligové tabulky, v dalších kolech nás ale ještě čekají velmi silní soupeři a budeme muset bojovat o každý ligový bod.

Dnes patří díky všem zúčastněným za bezproblémový průběh turnaje, výborné výkony, povzbuzování a vzájemnou podporu. Všem, kteří přispěli do self-service bufetu nějakou tou sladkostí (speciální zmínku zaslouží Bertiny taštičky, po kterých se také hned za pár desítek minut slehla zem ;-)), ale zejména všem těm, kteří neúnavně tleskali, povzbuzovali, radili a pomáhali v průběhu celého dne. Na Proseku jsme jeden tým – a dnes to bylo znát!