O víkendu 10.-11. prosince pokračovala 2. regionální liga Prahy a Středočeského kraje. Tři týmy dospělých SK Prosek Praha B, C a D hrály svá utkání a zaznamenaly řadu vítězství a posun v tabulce vpřed.

Výsledky: online

V sobotu 10. nastoupily týmy C a D.

SK Prosek Praha C vedený kapitánem Janem Jurkou ve složení Radovan Gregor, Josef Rákosník, Filip Týc, Diana Pražáková, Lenka Severová.
SK Prosek Praha D vedený kapitánem Janem Šnaiberkem ve složení Evžen a Volodymyr Stolowitzki, Tomáš Orlík, Petr Krejčí, Marek Schumpeter, Gabriela Kuptíková, Jana Flusserová, Karolína Nachtmanová.

Déčko si zapsalo do tabulky dvě cenné výhry a posunulo se na celkové čtvrté místo. V úvodním duelu to bylo 5:2 proti oslabenému celku Benátky nad Jizerou B. Nejtěsnějším poměrem 5:3 si pak déčko poradilo i s rivalem ve středu tabulky SK Hamr B. Cenné byly singlové výhry Vlada a Gabči i první debl Marek-Honza proti Sklářovi a Kyzlíkovi.

Céčko sice v úvodním zápase nestačilo na Hamr B poměrem 2:6. Litovat přitom mohlo právě prohrané první čtyřhry. Avšak druhý duel už přinesl více radosti, když se céčku podařilo přehrát Benátky poměrem 5:3. Céčko tak nyní drží v průběžné tabulce šesté místo.

V neděli 11. hrál tým B vedený kapitánem Miloslavem Beznoskou ve složení Filip Stádník, Jiří Nývlt, Renat Yefimov, Natálie Stará, Vanda Sedláčková.

V úvodním utkání uhrálo béčko remízu s týmem Meteoru B, když jsme pro nás naprosto netypicky vyhráli všechny singly, ale prohráli všechny párovky. Celkově zasloužená „plichta.“ Druhým soupeřem byl rival v souboji o celkové vítězství – Astra Praha B. Rozjezd jsme měli skvělý a též díky obratu v mixu to bylo 5:0. Astra pak korigovala na 5:3, přesto se však díky výhře naše béčko osamostatnilo v čele soutěže.

2. liga má nyní za sebou první tři kola a každý hrál zatím jednou s každým. V roce 2023 budou následovat opět tři kola utkání proti stejným soupeřům, která rozhodnou o vítězi, jenž se bude moci zapojit do baráže o 1. celostátní ligu. S 20 body za 6 výher a jednu remízu vede soutěž náš tým B před Astrou B (18), déčko je s krásnými 16 body o jeden bodík čtvrté za Meteorem B. Céčko má 11 bodů a drží šesté místo s drobným náskokem před dvěma středočeskými celky Benátek a Králova Dvora.