WhatsApp Image 2022-12-11 at 13.39.41 (1) (1)Ve dnech 9.-11. prosince hostila Vendryně mistrovství ČR smíšených družstev žáků do 15 let. Stejné dějiště jako loni – a stejný mistrovský tým, který před rokem zaskočil všechny hráče a vybojoval historický titul. Naši žáci potvrdili papírové předpoklady, byli favority na zisk titulu a povedlo se jim obhájit prvenství z roku 2021. SK Prosek Praha tak slaví zlatý žákovský „double.“

Výsledky: online

Vítězný tým tvořili: Amélie Maixnerová, Štěpánka Nýdrlová, Gabriela Frühaufová, Klára Gerbelová, Veronika Flusserová, Filip Titěra, Petr Bříza, Michal Pihera, Daniel Nachtman. Trenéři Anežka Limanovská, Tomáš Krajča.

Za pomoc s organizací a během celého turnaje patří dík i ochotným rodičům a rodinným příslušníkům, kteří vytvořili bezvadnou partu a umožnili nám všem si turnaj užít po všech stránkách.

Na severovýchodním okraji republiky, který byl během celého víkendu zasypáván sněhem, jsme strávili tři dny s podobným scénářem: sestavit vítěznou soupisku, zakřičet si oblíbené „PPP“ a následně se na kurtech poprat o jednotlivé body. V základní skupině jsme si nejprve poradili s převážně výrazně mladším družstvem TJ Orlová-Lutyně. Druhým utkáním v rámci pátečního programu byl souboj s TJ Sokol České Budějovice. Tam jsme zvládli i souboje s jejich silnými chlapeckými singly a čtyřhrou kluků, celkově v obou případech 7:0.

V sobotu skupinovou fázi zakončila výhra nad MTAC Praha stejným poměrem, tentokrát nejvyrovnanější zápas nabídla druhá klučičí dvouhra Petra proti Bednářovi. Do čtvrtfinále jsme si vylosovali TJ Sokol Klimkovice. Při postupu jsme zvládli vyhrát 6:1, a mohli se tak těšit na nedělní boje o medaile.

V semifinále čekal vyrovnaný a šikovný tým z BA Olomouc. I s tou jsme si však poradili, tentokrát poměrem 5:0 (v play-off již nebylo nutné jednotlivá utkání za rozhodnutého stavu dohrávat do konce). Finále, tým Českého Krumlova, a opět výhra s „čistým štítem“ 5:0, cenným dílčím zápasem především ten Ami proti Elišce Mikešové.

Máme velkou radost z týmového úspěchu a jsme hrdí na obhájce klubového žákovského titulu. Při nástupu na stupně vítězů mohli odhalit i speciálně vyrobená „mistrovská“ trička a užít si se vším všudy chvilky slávy a radosti.

Na Proseku nám záleží na týmové soudržnosti, zlepšování a radosti ze hry všech členů a týmové soutěže jsou pro nás právě jako symbol spolupráce velmi důležité. Lhali bychom, kdybychom řekli, že i bez týmové jedničky Kryštofa Coufala jsme titul „nečekali,“ spíše jsme v něj hodně věřili. Mladí hráči, kteří jej dosáhli, jsou stále na začátku dlouhé cesty a budeme rádi, pokud je bude badminton bavit a dosáhnou skvělé výkonnosti za pět, sedm nebo třeba deset let, budou-li stále platnými členy klubu, který je vychoval, ať už v jakékoli roli, a sport se stane důležitou součástí jejich životů.

Gratulace patří všem, kteří se na výchově hráčů v našem klubu podílejí, jejich rodinám a okolí, zkrátka té celé velké prosecké partě. Díky tomu všemu jsme nyní mistři ČR!