ligaaaV neděli 11. prosince se hrálo druhé kolo západní skupiny 1. celostátní ligy. Náš tým SK Prosek Praha A hostil soupeře v prostorách BB Areny Letňany a zaznamenal úspěšnou bilanci jedné výhry nad BK TU v Liberci a jedné remízy s týmem SK Hamr.

Výsledky: online

Tým vedl kapitán Václav Palán a tvořili jej Michaela Zelinková, Zuzanna Jankowská, Ivana Treperová, Adam Šulc, Václav Podivín, Jaroslav Chlubna a Marek Schumpeter.

V prvním utkání nám byl soupeřem Hamr. Očekával se vyrovnaný průběh, a tak tomu bylo, i včetně konečného výsledku. Prosecké body získal Jarda na jedničce proti Jonášovi Hurtíkovi, Míša, když přehrála Kláru Šilhavou, a páry Adam-Vašek a Adam-Ivča. Líto nám bylo těsné prohry Zuzky a Míši v deblu, po dlouhé pauze v třetím setu zaviněné peříčkem v oku Kláry Š. Prosek – Hamr nakonec tedy 4:4.

Proti BK TU v Liberci jsme si pohlídali výhru poměrem 5:3. Body zařídil opět Jarda na jedničce proti Mirko Šídovi, Míša, jež porazila Kláru Malcovou, a pak páry Adam-Vašek, Adam-Zuzka a Ivča-Zuzka (skrečí ze strany soupeře, který měl jen jednu ženu v sestavě).

Velký dík za obětavost a přílet patří Zuzce, která hrála soutěžní zápas po mnoha měsících bez badmintonu, ale udržela pro nás naději na optimální sestavu pro případ účasti v play-off či extraligové baráži. Taktéž dík za obětavost patří vrchnímu rozhodčímu Petrovi, který pro ligové kolo cestoval až z Vendryně večerním vlakem. A samozřejmě všem hráčům, pomocníkům i fanouškům, kteří se na prosincové kolo přišli podívat a drželi našim hráčům palce.

Další kolo je na programu už ve druhém lednovém víkendu, kdy budeme opět v Letňanech hostit Astru a Křemži. Přijďte nám držet palce!