dsaasdsadsdaasdO víkendu 17.-18. prosince hostila brněnská X-Arena Slatina mistrovství ČR věkové kategorie do 17 let, které uzavřelo seriál republikových šampionátů. V zasněžené jihomoravské metropoli se hned sedm proseckých hráčů snažilo projít pavoukem co nejdále. Medailový úspěch se podařil dívkám: Ivča Treperová s Vandou Sedláčkovou a společně v mixu s Adamem Burgetem získali stříbrné medaile, Vanda Sedláčková a Amélie Maixnerová v singlu shodně bronz.

Výsledky: online

Zúčastnili se: Vanda Sedláčková, Ivana Treperová, Amélie Maixnerová, Štěpánka Nýdrlová, Klára Gerbelová, Kryštof Coufal, Filip Titěra

V mixu byla cesta za medailí Ivči a Adama hodně trnitá. Vypadnout mohli už v prvním kole proti výborně hrajícím Tvrdíkovi a Jarošové, na tři sety to zvládli. Ve čtvrtfinále otočili průběh dalšího třísetového duelu se sourozenci Cirókovými. V semifinále pak proti nim bohužel pro nemoc Marka Čepely nemohl nastoupit pár Čepela-Osladilová. V nedělním finále se Adam s Ivčou snažili, co mohli, ale nakonec nenašli recept na silovou hru dvojice Havlíček-Koliášová. Stříbro je ale krásným úspěchem. V mixu dále jedno kolo uhrála též Vanda společně s Patrikem Fucimanem a Filip s Ami.

Z kluků zasáhl do singlu Kryštof, který ukázal dobrou a technickou hru, porazil v prvním kole rivala z kategorie U15 Lukáše Patzáka a bojoval ve třech dramatických a vyčerpávajících setech s Danem Ickertem. Mezi dívkami Klára vypadla v prvním kole proti Fliglové. Shodně do čtvrtfinále došly Ivča a Štěpánka. Ivča neměla v souboji o medaili šanci proti Lucii Krulové, Štěpánka sehrála hezký zápas plný dlouhých výměn s Petrou Benišovou.

Pěkný úspěch na šampionátu „o kategorii výš“ zaznamenala Ami, když se přes Elišku Mikešovou a Nelu Fliglovou dostala do semifinále (tam již podlehla Lucii Krulové). Ovšem snadno mohla skončit už v prvním zápase, kdy za stavu 1:0 na sety a 17:9 pro aktivně hrající Elišku už málokdo věřil, že Ami zápas ještě otočí. Alespoň poučení, že bojovat se vyplatí za jakéhokoliv stavu!

Druhý singlový bronz přidala Vanda, která byla první den dominantní a vyřadila Malvínu Skrčenou a Gabrielu Trötzmüllerovou. V nedělním semifinále se však nepotkala s ideální formou a prohrála s Petrou Benišovou.

Čtyřhra chlapců „pobavila“ losem, kdy Kryštof s Fílou dostali své reprezentační kolegy Vojtu Strejčka a Kryštofa Klímu. Za porážku mohly jak chyby ve hře a rychlost práce s raketou, tak i Filipova zraněná záda.

V dívčím deblu měla smůlu na los Ami, když spolu s Erikou Osičkovou schytaly do prvního kola Kačky Koliášovou a Osladilovou. Ale byl to parádní zápas, kdy se hrály dva vyrovnané a napínavé sety, škoda, že se aspoň jeden nepodařilo „urvat.“ Ivča s Vandou prostoupily spodní polovinou pavouka až do finále, kdy v semifinále Vanda mohla vrátit singlovou prohru Benišové (hrající spolu s Cirókovou). Koliášová a Osladilová byly nad síly našich hráček, které ve druhé polovině druhé sady ukázaly, že „by to šlo,“ avšak ke zvratu v průběhu zápasu to nestačilo.

Dvě druhá a dvě třetí místa jsou krásným výsledkem a hezkým uzavřením soutěžní sezony 2022, která nám přinesla mistrovské tituly a medaile napříč všemi kategoriemi, úspěchy individuální i týmové a potvrzení, že se tvrdá práce s důrazem na detaily vyplácí. Přejme si, ať i v příští sezoně dokážeme růst a zlepšovat se, a to platí nejen pro ty, kdo reprezentují Prosek na šampionátech, ale i pro všechny ostatní členy a hráče bez ohledu na věk a výkonnost.