Ve dnech 3.-5. května se hrál v Dornbirnu turnaj evropského okruhu Austrian U17 Open. Spolu s reprezentačním výjezdem týmu U17 se ho zúčastnili i Štěpánka Nýdrlová a Petr Bříza. Oba dosáhli na hezké výsledky, nejlepší z nich vybojoval Petr spolu s Matyášem Puffrem, když skončili druzí v deblu.

výsledky online

V singlu došel Petr až do čtvrtfinále, v boji o medaile však podlehl Paulu Massiasovi z Francie. A podobně si vedla i Štěpánka, když přes soupeřky z Německa a Švýcarska prošla do osmičky, avšak po třech setech odešla poražena francouzskou hráčkou Heitzmann.

Aby čtvrtfinálových účastí nebylo málo, další přidali společně v mixu, když tak splnili nasazení jako turnajové pětky a podlehli Švýcarům Briancourtovi a Dübendorfer.

Štěpánka v deblu s Julií Königovou uhrála jen jedno kolo. Petrovi se ale ve čtyřhře dařilo o poznání více a společně s Matyášem Puffrem se probojoval až do závěrečného programu. Ve finále už byla nad síly kluků švýcarská dvojice Briancourt-Crelier, ale stříbrné medaile jsou super výsledkem dobře obsazeného turnaje BEC U17.

Gratulujeme a děkujeme za vedení týmu reprezentační trenérské dvojici Michal Turoň-Matěj Hubáček.