O víkendu 13.-14. dubna se konaly celostátní turnaje GPA kategorií U13 (ve Vinoři) a U17 (v Ústí nad Labem). Prosečtí hráči si podmanili zejména turnaj v Ústí, kde získali hned tři zlaté medaile díky Petru Břízovi a Štěpánce Nýdrlové.

Výsledky turnaje U13 | Výsledky turnaje U17

V turnaji U13 se představili Jolanka Coufalová a Honzík Ševčík pod vedením trenérky Dity Marešové. Oba patří ještě k mladším třináctkám, a tak je pro ně sezona o sbírání zkušeností. Jolance se nicméně podařilo poprvé postoupit do druhého kola dvouhry. Držme palce, ať jim vydrží chuť a pracují na sobě i v dalších měsících.

V turnaji U17 hráče vedli trenéři Anežka Limanovská a Vítek Šeďa. Z Proseka startovalo velké množství hráčů – Veronika Berková, Justýna Bíbová, Petr Bříza, Veronika Flusserová, Gabriela Frühaufová, Klára Gerbelová, Agáta Maixnerová, Daniel Nachtman, Marek Nechvátal, Štěpánka Nýdrlová a Michal Pihera.

Zlato si vybojoval Petr v singlu, společně se Štěpánkou v mixu a od zlatého hat-tricku ho oddělila až porážka v třísetovém finále deblu. Štěpánka přidala ještě druhý párový triumf v deblu s Terkou Grznárovou. Medailový zisk doplnila Klára bronzovou z dvouhry a taktéž z deblu spolu s Luckou Tománkovou. A pozadu nezůstala ani Gabča, která zase získala bronz v mixu po boku Dinh Duc Trunga.

Též mladší hráči zaznamenali hezké výsledky a dílčí vyhrané zápasy a dobré výkony. Jen tak dál!