Ve dnech 11.-14. dubna se v Dubrovníku konalo mezinárodní juniorské mistrovství Chorvatska – Valamar Open. Dobře obsazeného turnaje úrovně Junior International Challenge se zúčastnil také český reprezentační výběr s trenéry Jeanem van Coppenolle a Tomášem Krajčou; mezi šesticí hráčů nechyběli prosečtí Ivana Treperová, Amélie Maixnerová a Lukáš Thor.

výsledky online

Soutěží míchali někteří hráči z Asie (Indonésané, Indové či Thajci) a také silní evropští soupeři. Maximem našich hráčů tak byl postup do 16. V mixu Ivča spolu s Adamem Srncem zvládla český souboj s dvojicí Havlíček-Kalkušová, pak podlehli soupeřům právě z Indonésie. Druhý set byl ale velmi kvalitní a výsledkově nebyli daleko (18:21).

V singlu dobré výkony předvedl Lukáš, který vyřadil turnajovou trojku Roko Pipuniče a pak podlehl velmi „vybíravému“ anglickému borci Jasonovi Ou, jenž měnil i téměř nové míčky při sebemenším poškození peříček… Ami si v singlu vybrala slabší turnaj a podlehla turecké hráčce Kocak ve třech setech.

Turečtí soupeři zastavili i Lukáše s Michaelem Havlíčkem v prvním kole deblu, byla to dvojice Cesitcioglu-Oz. A do třetice na Turkyně nevyzrály ani Ami s Erikou, jež podlehly dvojici Seven-Tuncer.

Nejlepší umístění pro českou výpravu vybojovaly Ivča a Kája Kalkušová, jež se po dobrém výkonu dostaly do 16 nejlepších přes turecký pár Isik-Ozyigit. Nasazeným jedničkám a úřadujícím mistryním Evropy U17 Almalahla-Alymova z Ukrajiny však bohužel už nestačily.

Vedle badmintonového klání nabídl Dubrovník i výlet do nádherného historického centra, příznivé počasí, a tak i přes dlouhou a náročnou cestu tam i zpět mohli hráči ocenit nejen úroveň turnaje, ale i relax u bazénu a moře. Domů si vezou vedle zážitků také plno námětů, na čem pracovat, abychom mohli na okruhu U19 sbírat ještě lepší, nejlépe pódiová umístění.