Každoročně hostí Český Krumlov mezinárodní mistrovství ČR do 17 let. Letos turnaj proběhl ve dnech 4.-6. dubna za účasti hráčů ze 14 zemí – a přinesl velkou radost badmintonistům SK Prosek Praha. Ti dokázali vyhrát tři z pěti disciplín a posbírat celkem úctyhodnou sbírku šesti medailí.

Výsledky online

Zlaté medaile v konkurenci stovky hráčů vybojovali Amélie Maixnerová ve dvouhře dívek, společně s Filipem Titěrou vyhráli smíšenou čtyřhru a Filip přidal výhru ve čtyřhře chlapců po boku Kryštofa Coufala. Ve dvouhře chlapců Kryštof ve finále po boji podlehl českému soupeři Lukáši Patzákovi a získal tak stříbro, Filip prošel do semifinále a oslavil bronzovou medaili. Stejný kov pak vybojovala Amélie v deblu po boku Eriky Osičkové.

Ami uspěla díky své nátlakové a pestré hře. Jako jedna z mála byla schopná s rychlými míčky Oliver kontrolovat i údery do zadní části kurtu a prohnat soupeřky po celé ploše. Úspěšný turnaj prožili i chlapci, kteří skvěle zvládli finále párovek. V singlu Kryštof sice prohrál, ale na jeho bekhendovou smeč ve třetím setu jen tak nezapomeneme.

Ocenit je třeba nejen nejúspěšnější hráče, ale také širokou základnu proseckého badmintonu – vždyť do soutěže Czech U17 International se dostalo celkem dvanáct hráčů. Někteří z nich určitě budou usilovat o zisk cenných kovů v blízké budoucnosti a následovat své vzory třeba v podobě nominace na evropské juniorské šampionáty. Hráči ročníku 2008 jako Ami, Filip a Kryštof, mají své cíle už více v kategorii U19, ale snad je uhrané výsledky povzbudí do další tréninkové práce na cestě k budoucí špičkové výkonnosti.

Prosečtí hráči se v roce 2024 zúčastnili už celé řady mezinárodních turnajů – mladí hráči U15 startovali například na skvěle obsazených turnajích ve Francii a Belgii, starší junioři zase odehráli úspěšné turnaje v Maďarsku, Německu či Španělsku. Letos pak příprava a úsilí hráčů i realizačního týmu směřuje k mistrovství Evropy do 15 let, mistrovství Evropy juniorů a mistrovství světa U19.