Ve dnech 23.-24.3. jsme se pro změnu vydali na úplný východ Moravy do Českého Těšína na druhý celostátní turnaj GPB U15. Na turnaj se vydali Agátka Maixnerová, Kristýnka Gerbelová, Dan Nachtman, Kristián Bíba, Marek Nechvátal, Vladimír Svoboda a Matyáš Hašek. To vše pod dohledem a vedením trenérky Anežky Limanovské a na místě díky za pomoc i Tomáši Maixnerovi.

výsledky turnaje

Nejúspěšnějším hráčem turnaje se stal Marek, který v singlu a v deblu s Danem nenašel přemožitele a právem si odvezl dvě zlaté medaile. Třetí přidal stříbrnou v mixu, kde ve finále podlehli páru Vybíral-Absatzová. Dan přidal v mixu s Agátkou bronzovou medaili, kdy po třísetové bitvě podlehli právě přerovské dvojici. Vládík spojil síly s orlovskou Lindou Vajdovou, Kiki s budějovickou Elen Perníkovou a oba páry odešli poraženi v prvním kole, stejně jako Matyáš Hašek s parťačkou Sally Mouai.

V singlech si Vládík s Kikim šli pro zkušenosti mezi staršími spoluhráči, kdy každé uhrané kolo bylo parádní vizitkou, že dokážou držet krok mezi staršími. Maty smolně podlehl méně zkušenému soupeři. V deblu si Maty zahrál po boku Honzy Chaloupky z komety Brno ale nad jejich síly byli bratři Kňažovčíkovi, kteří v dalším kole zastavili i Vládíka s Kikim.

 Kristýnkou a Agátkou podlehly po dlouhé třísetové bitvě pozdějších vítězkám.

Dokázali jsme, že patříme mezi republikovou špičku ale i tak budeme opět lepší!

Anežka L.