O víkendu 4.-5. května se v Hradci Králové konal celostátní turnaj GPA kategorie U19. Početná prosecká výprava vedená trenéry Tomášem Parkánem a Krajčou nebyla daleko od zisku zlaté ve všech disciplínách, nakonec z toho byla úctyhodná bilance sedmi medailí a dobrých výkonů k tomu.

online výsledky

Úspěšnou disciplínou pro nás byl mix. Ve finále se utkali Ivča Treperová a Adam Srnec s Filipem Titěrou a Amélií Maixnerovou. Po chytré hře a kvalitním výkonu se radovali mladší Ami s Filipem, Ivča připsala stříbrnou medaili, k tomu ještě bronzovou Vanda Sedláčková po boku Dennise Kerpla.

V mužském singlu zklamal Kryštof Coufal, který k třísetové prohře s domácím Tvrdíkem přidal i nevhodné vystupování na kurtu. Filip Titěra podlehl ve druhém kole Michaelu Havlíčkovi. Proseckou vlajku držel až do nedělní koncovky Lukáš Thor, který musel bojovat na tři sety s Danem Ickertem, pak si poradil s Patrikem Fucimanem a v semifinále zvládl i souboj s Adamem Burgetem. Vyrovnané finále proti Lukáši Patzákovi přineslo dobrý badminton s lepším koncem pro dobrušského soupeře.

Mezi dívkami jsme měli nasazenou jedničku i dvojku – a obě toto nasazení potvrdily. Asi o něco těžší cestu do finále měla Ami, když porazila i reprezentační kolegyni Káju Kalkušovou a v semifinále běhavou Annu Kuchovou. Finále bylo soubojem odlišných herních stylů a Vanda dokázala Ami nakonec udolat dvakrát 21:19. Nezapomeňme ani na naše další holky ve hře – Klára uhrála vyrovnané první kolo proti Dobešové a sebrala dost bodů i Kalkušové. Gabča podlehla domácí Kulhánkové po bojovném a solidním výkonu.

Velkou smůlu měli kluci v deblu – Kryštof s Filipem vypadli už v prvním zápase, ale v koncovce třetí sady s dvojicí Cirók-Srnec (navíc po nepěkném „prasátku“ jako vítězném bodu). Byl to ale od nich opět dobrý deblový výkon. Lukáš a Michael se dostali až do finále, v semi udolali další sehraný pár Klíma-Strejček a ve finále to bylo stejně jako u Filipa a Kryštofa tři vyrovnané sety a prohra 19:21 v tom rozhodujícím. Velká škoda.

Konečně dívčí debl a opět výborné výsledky našich párů. Ivča dosáhla na zlato spolu s Kájou Kalkušovou, ve finále porazily už značně unavenou Vandu a její parťačku Nelu Fliglovou. Dodejme, že ty zase o kolo dříve vyřadily Gabču a Lucku Tománkovou, které tak braly 5. místo.

Naši hráči v turnaji posbírali řadu medailí a ukázali i herní pokrok, v úderové technice i čtení hry. Stále ale máme na čem pracovat, aby naše výkonnost snesla špičkové parametry i po stránce konzistence, rozhodování a spolupráce v párovkách.