Pro kvalitní práci s mládeží a rozvoj hráčů ve všech tréninkových skupinách je velmi důležité také vzdělávání trenérů a jejich osobní rozvoj. V posledních týdnech proběhlo hned několik takových akcí, kterých se prosečtí trenéři účastnili a nabrali tak inspiraci a nové náměty do své práce.

Badmintonová konference v Olomouci

Od loňska významným bodem v programu vzdělávání Českého badmintonového svazu je Badmintonová konference na akademické půdě Fakulty tělesné kultury v Olomouci.

Letos se konala v sobotu 27. května. Zúčastnili se jí naši trenéři Václav Palán, Tomáš Parkán a Tomáš Krajča. Tomáš Krajča byl též jedním z přednášejících, a to v rámci diskuse pro rodiče badmintonistů v panelu odborníků spolu s Martinou Bernacikovou z FSpS MU a Michalem Šafářem z FTK.

Záznamy workshopů a seminářů z Badmintonové konference je možné zakoupit na nástěnce Lektorské rady.

Seminář s Kennethem Larsenem v Benátkách nad Jizerou

O den později, 28. května, proběhl v Benátkách seminář s dánským metodikem a skvělým trenérem Kennethem Kruse Larsenem. Mix teorie a praxe motivovaný snahou předvést a dát trenérům možnost vyzkoušet si alternativní přístupy k učení než jen behavioralismus. Z našeho oddílu se zúčastnil trenér Tomáš Krajča.

Workshop Motivace a učení dětí ve sportu

V dnešní době čím dál důležitější je práce s motivací, týmová spolupráce a umění porozumět pyramidě potřeb a vhodnou komunikací vytvářet zdravé tréninkové prostředí. Velmi užitečný jednodenní seminář právě na tato a další témata absolvovala trenérka Anežka Limanovská v rámci workshopů volejbalové akademie Zdeňka Haníka.