Ve dnech 1. – 4. 6. se odehrál pražský mezinárodní turnaj Yonex Youth International 2023 v BB Aréně Štěrboholy. Turnaj byl skvěle uspořádaný a obrovský obdiv, poděkování patří pořadatelům v čele s Honzou Jiráskem a vrchní rozhodčí Míšou Krejčí.

Za náš oddíl startovalo celkem 14 hráčů, kdy pro spoustu z nich to byla obrovská zkušenost, možnost se potkat se zahraničními soupeři, zahrát si mezinárodní zápasy i jako spoluhráči ve čtyřhrách.

Hráče v turnaji vedli trenéři Anežka Limanovská a Tomáš Krajča.

Zlatý double si vybojoval Petr Bříza v U15, který opanoval debla spolu s parťákem Petrem Martincem a mixa, kdy spojil síly s Ellou Bieleschovou ze slovenského oddílu Bedminton Piešťany.

Jolanka v kategorii U11 spojila síly v mixu s Lukášem Klapalem z badmintonového oddílu Rychnov nad Kněžnou, kdy doslova převálcovali všechny soupeře a mohli si tak dojít pro nečekané zlaté medaile! V deblu spojila síly se Zuzkou Havláskovou, kde si došly až do semifinále a tím získaly bronzové medaile.

Agátka Maixnerová si z turnaje odvezla dvě stříbrné medaile z kategorie U13, kdy předvedla náročné a bojovné zápasy, dokázala se poprat s únavou a kousla se do dalších bojů. Stříbrnou medaili získala v singlu a také v deblu se svou parťačkou Kristýnkou Gerbelovou. Bronz v kategorii U13 přidali ještě kluci Vládík Svoboda s Kristiánem Bíbou, kteří za svoji hru dostávali pochvalu i od zahraničních trenérů, což je pro kluky obrovská odměna!

Anežka L.