kondickoVe dnech 1.-6. července proběhl již sedmý ročník kondičního soustředění proseckých badmintonistů. Tak jako v předchozích letech ho hostila Havlíčkova Borová a chalupa rodiny Krajčovy, kam se vešlo celkem 15 členů týmů odvážných „sekáčů“ a absolvovalo jednak náročný program čtyřfázové atletické a silové přípravy, jednak společné „utužení kolektivu“ nutností postarat se sami o sebe, uvařit, uklidit, a navzájem to tak nějak „přežít“.

Prohlédněte si: fotografie ze soustředění

V první řadě patří obrovský dík Jiřině a Robertovi Krajčovým, kteří letos opět poskytli chaloupku pro účely soustředění, a to zcela zdarma i s ohledem na spotřebovanou vodu a energie – a letos také i zničenou postel, která se ukázala jako podvodný masív 😉

Dále pak Kačce Tomáškové, která pro všechny účastníky vařila a odvedla obrovský kus práce „v zázemí“.

A samozřejmě rodičům hráčů, kteří nás opět zásobili ohromným množstvím ovoce, zeleniny, buchet, perníků, bábovek a jiných pochutin, takže jsme hladem rozhodně nestrádali.

Kdo všechno v Borové letos byl? Míša Zelinková, Verča Tvrdíková, Natka Pávová, Kája Nachtmanová, Gabča Kuptíková, Janča Flusserová, Vaškové Palán, Podivín, Obhlídal, Petr Krejčí, Tomáš Orlík, Jirka Zlatník, Pepa Rákosník a Kačka Tomášková s Tomášem Krajčou.

DSC_0143

Denní program otevírala v 7 hodin ranní rozcvička – rozběhání spojené s atletickou abecedou, koordinační nebo rychlostní hrou a rozcvičením aktivovalo sportovce ještě před snídaní. Následovala dopolední fáze, zaměřená atleticky obvykle směrem k rychlosti, obratnosti v rychlosti, koordinaci. Odpoledne došlo na náročnější odrazová či běžecká cvičení a každý den také na posilovací kruháč i s využitím nového nářadí, které je sponzorským darem dle hesla BadmintonCoach – Tomáš Krajča – pro svůj klub (konkrétně malé i velké kettlebelly, činky, flexibary a nová bosu). Večer jsme pak vždy den zakončili stabilizačním a kompenzačním cvičením a také důsledným strečinkem.

Bylo to věru mnoho hodin tréninku, ale dobře připravený plán umožnil všem členům absolvovat jej bez zranění a i když byli unaveni, i poslední den ze sebe ještě dokázali „vymáčknout“ rychlost – skvělá vizitka nejen pro plán jednotek jako takový, ale i účastníky, kteří se postavili kondiční přípravě „čelem“ a všechno odmakali, jak se patří. Zároveň fungovala i vzájemná spolupráce, starší, kteří vedli tréninky mladších, organizace dne i plnění jakýchkoli drobných úkolů.

DSC_0513

Kondiční soustředění je tak nějak jiné, než ostatní badmintonové akce, a to dokonce i ty naše; za skoro symbolické dvě stovky dostanou děti vedle programu i porci zážitků, vyplývajících z prostoru i událostí, které lze jen stěží předvídat, ale prostě se stanou. Tak letos došlo například na:

– opakované klání v košťované s přísným rozhodčím
– konzumaci „pochoutkového“ gulášku či konzervované „špagetky“
– dobrodružné ztracení cesty skupiny dětí během dlouhého běhu, které skončilo šťastně u COOPu 😉
– boj se zimou a zatápění, kdy se „sekáči“ z různých pokojů poučili o správném zacházení se sekyrkou
– ohřívání brambor na krbu (aneb jeden instagramový hit)
– držkopád (aneb druhý instagramový hit)
– dobře secvičený tanec, který jen Janička šla na opačnou stranu (vždycky to je někdo, že?)
– prasklou bočnici, která odhalila, že postel není z masivu, a lehce vyděsila Míšu („snad nemám tolik kilo?“)

DSC_0474

Vydařené soustředění je startem letní kondiční přípravy pro naše hráče. Letos také inspirací směrem ke správnému stravování, a to v duchu – příklady táhnou. Ingredience, které Tomáš nakoupil pro snídaně a svačinky, možnost vidět, co snídá a jak se stravuje Tomáš, Míša, Vašek a další… ne, vážně nečekám, že najednou začnou všichni jíst avokádo, rajská jablíčka a jáhlovou kaši se sezamovými semínky – ale kdo informace vnímal, leccos se dozvěděl a také ochutnal.

Tak jako každý rok, a letos snad ještě o něco víc, pak to hlavní: utvrzení, že máme na Proseku fajn partu, pro kterou stojí za to obětovat letní týdny, protože jde do všeho „po hlavě,“ s obrovskou chutí a týmově.

Díky všem a ať nám to běhá!