Český badmintonový svaz rozděluje letos částku 1 020 000 korun mezi dvacítku nejúspěšnějších oddílů v mládežnických kategoriích. Oddíly byly hodnoceny na základě žebříčkových umístění svých hráčů v kategoriích U13-U19 a také za své juniory v první padesátce na žebříčcích dospělých. Kompletní přehled rozdělených dotací můžete najít na svazovém webu. S velkým náskokem zvítězila Astra Praha, následovaly další tradiční mládežnické bašty Super Stars Most, SKB Český Krumlov, Sokol Veselý Brno Jehnice, TJ Orlová Lutyně či Benátky nad Jizerou.

Na 15. místě tohoto pořadí se s 69 získanými body umístil náš oddíl (pro zajímavost, další pražská konkurence obsadila 17. (Meteor) a 19. (Hamr) místo). Po slabších letech se naše mládež opět stává konkurenceschopnou na republikové úrovni a protože většina našich výsledků přicházela z bodově méně ohodnocených žákovských kategorií, můžeme věřit, že nás v příštích sezónách čeká ještě lepší výsledek.

Za trenérský tým patří dík všem, kdo se na zisku 15. příčky a svazové dotace podíleli (v abecedním pořadí): Berta Ausbergerová, Jitka Benešová, Kuba Klubal, Kačka Kykalová, Vašek Podivín, Šárka Vlášková, Honza Vorlík a Míša Zelinková. Ať se vám daří i v příští sezóně!